Právní ochrana

Lékařská péče, osobní zodpovědnost a vaše nároky

V prvé řadě by rozhodně stálo za zmínku, jak jste na tom se svou osobní zodpovědností za svém zdraví vy sami.

Jste-li ten typ, co dělá, že neslyší signály těla, které mu hlásí přetížení a spoléhají na následnou odbornou péči zdravotníků, nebo jste-li si vědomi své osobní zodpovědnosti za  své zdraví.

Pokud každý den dělám něco špatně, nebo proti svému zdravému rozumu, zdá se býti více než pošetilé předpokládat, že někdo jiný za mě potom dá vše v mém těle do pořádku - ideálně v co nejkratší době a bez toho, abych se na tom aktivně podílel. Proto je nejspíš dnešní čím dál výraznější zájem o pacienty jen jako o stálé zákazníky farmaceutických firem, možná více než přínosný pro nás jako pro lidstvo.

Vypadá to totiž, že nás tato situace konečně nutí nespoléhat se na to, že za nás naše "hříchy" někdo vykoupí a že nás někdo zná lépe, než my sami. Zkrátka bez práce nejsou koláče a jak si usteleme, tak si také lehneme.

Na druhou stranu platí také přísloví "Víra Tvá Tě uzdraví". A zároveň: Co mi dává smysl, to mi pomáhá. Věříme, že toto je skvělá zpráva zejména pro ty z nás, kteří milují péči zdravotníků a opravdu se cítí mnohem lépe, pod jejich vedením.

A samozřejmě se může stát, že budeme lékařskou pomoc potřebovat i my ostatní, kteří lékařské péči příliš neholdujeme. Proto je dobré vědět, jak se k našim právům staví zákon a legislativa v dnešní době.

Jak se zachovat v případě vaší nespokojenosti?

"Při návštěvě nemocnice se zcela spoléháme na pomoc profesionálních lékařů. I zde se však může stát, že lidský faktor selže a vy kvůli špatnému postupu lékaře utrpíte zdravotní újmu. V takových případech máte podle zákona právo na odškodnění, které vám zdraví sice nevrátí, ale přinese alespoň finanční kompenzaci, která může dle nového občanského zákoníku běžně činit stovky tisíc korun!"

Co vše při pochybení lékaře můžete nárokovat?

    Bolestné a proplacení nákladů spojených s léčením
    Uhrazení ušlé mzdy, pokud jste v době rekonvalescence nemohli vykonávat svou práci
    Odškodnění za trvalé následky, pokud jste nenávratně zdravotně poškozeni

Nemusíte platit žádné poplatky, www.vasenaroky.cz si bere pouze provizi 5 - 25% ze získané částky v případě vyhraného sporu. Jejich ceník najdete na webových stránkách.

Posouzení případu vás též nebude nic stát, jediné, co budete potřebovat je znalecký posudek. A znalce vám firma též ráda doporučí.

Formulář pro posouzení najdete zde: https://www.vasenaroky.cz/zdravi

Zdroj: https://www.vasenaroky.cz/zdravi

Nové a aktualizované články

 • Absces

  Popis abscesu Jestliže do tkáně proniknou cizorodé mikroorganismy, tělo, respektive imunitní systém, na jejich přítomnost reaguje Číst dál
 • Achondroplázie

  Popis achondroplázi­e Význam slova achondroplázie pochází z řečtiny. Znamená to nedostatečný vývoj chrupavky. Nevypovídá však nic o podstatě Číst dál
 • Frekvenční terapie

  Obsah: PRINCIP FUNKCE HISTORIE FREKVENČNÍ METODY POUŽITÍ FREKVENČNÍ METODY JAK PROBÍHÁ TERAPIE? DÉLKA TERAPIE PŘÍSTROJE: -         Číst dál
 • Hulda Regehr Clark

  Hulda Regehr Clark, Ph.D, N.D. (Naturopathic Doctor) studovala biologii na Saskatchewanské Univerzitě v Kanadě. Po absolutoriu Číst dál
 • Příznaky nemocí

  A   abnormální žízeň afty agresivita akné alkoholové okénko anémie apatie aura   B   bezvědomí Číst dál
 • Royal Raymond Rife

  Royal Raymond Rife byl špičkový vědec a mikrobiolog, který vyvinul optický mikroskop, poskytující zvětšení a rozlišení které Číst dál
 • 1