Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Čínský orgánový pentagram

Čínský orgánový pentagram

Detoxikační medicína vychází z teorie čínské medicíny. Navazuje zejména na tzv. čínský orgánový pentagram, který bývá někdy označován také jako energetický kruh pěti prvků (elementů). V detoxikační diagnostice je využívána především část zaměřená na vztahy mezi jednotlivými orgány v lidském těle.

Podle tradiční čínské medicíny se lidský organismus skládá z pěti základních („mateřských“) orgánů. Jsou jimi játra, slezina, plíce, ledviny a srdce, k němuž je přiřazován také mozek. Příslušnými sekundárními („dceřinými“) orgány pak jsou tenké střevo, žaludek + slinivka, tlusté střevo, močový měchýř, žlučník. Uvedená pětice orgánů pak stojí v čele pěti základních okruhů čínského pentagramu. Říká, že zdraví člověka a harmonické fungování organismu zajišťuje dobrý stav mateřských i dceřiných orgánů a rovnováha mezi nimi.

Mít ovšem v dnešní době základní orgány beze stop škodlivin je však téměř nemožné. Vzduch, který dýcháme, potraviny, které konzumujeme, každodenní stres, prožitá traumata, to vše představuje pro naše tělo velkou zátěž. Organismus je zahlcován toxiny všeho druhu. Ty se mohou ukládat kdekoli v těle a působit řadu zdravotních, ale také psychických potíží. Je proto třeba zaměřit se na jednotlivé okruhy a důkladně detoxikovat ty orgány, v nichž bují infekce nebo se usadí infekční ložisko.

Obrázek ukazuje pouze vrcholové orgány, avšak logika orgánového pentagramu je podstatně hlubší a složitější, neboť tradiční čínská medicína nerozeznává pouze mateřské a dceřiné orgány, nýbrž rozděluje tělo do tzv. orgánových okruhů, označovaných podle příslušného mateřského orgánu (okruh srdce, okruh sleziny atd.).

Orgánový okruh tedy tvoří skupina orgánů, mezi nimiž existuje velice těsný vztah. Oslabení jednoho orgánu tak oslabí celou skupinu, resp. celý orgánový okruh. Zdánlivě nesouvisející problémy dceřiných orgánů tak ve skutečnosti mohou upozorňovat na zatížení orgánu mateřského, a naopak. Kromě vazeb v rámci okruhů samých existují i přímé či nepřímé vztahy mezi jednotlivými orgánovými okruhy navzájem. Nežádoucí projevy v jednom okruhu totiž mohou být způsobeny i orgány, popř. skupinou orgánů z jiného okruhu.

 

 

Vznik dysfunkce organismu

 • Nejsilnější patologie vzniká v játrech a ve slezině.
 • Přenese nezvládnuté přebytky do vaziva nervového systému svalů či epitelu jednotlivých orgánů a tkání.
 • Jiná varianta kompenzace je přenos přes plíce či ledviny nebo srdce do okruhu těchto orgánů.
 • Dojde k rozsevu mikrobiálních ložisek a kumulaci toxinů.
 • Napadení vaziva způsobí nemoci kloubů, vazů, kůže, vazivových částí srdce, ledvin, štítné žlázy, žaludku, střev, zažívací trubice atd.
 • Napadením nervové tkáně vznikají v centrálním nervovém systému poruchy imunity a následné alergie, migrény, epilepsie, emocionální problémy, poruchy řeči, demence aj.
 • Zanesením epitelu toxiny vznikají problémy se sliznicí střev, dýchacích cest, pohlavních cest, problémy s kůží, žlázovým epitelem atd.
 • Ložiska a toxiny v kosterních hladkých svalech či srdci způsobují poruchy svalové funkce v organismu či v pohybovém ústrojí.

 

Okruh srdce
Srdce je především hnacím motorem tepenného systému. Jde však také o orgán, který nese značný podíl na emocionální rovnováze člověka.

 

Okruh sleziny
Slezina je největším orgánem lymfatického systému. Její hlavní funkcí je filtrovat a čistit krev.

 

Okruh plic
Dýchací ústrojí je jednou ze základních cest, kterými proudí energie čchi. Vdechujeme ji do organismu vzduchem.

 

Okruh ledvin
Ledviny jsou mateřským orgánem, zároveň však také místem, kde se nejčastěji nacházejí ložiska.

 

Okruh jater
Játra jsou nejzatěžovanějším orgánem v lidském těle. O jejich síle svědčí fakt, že ovládají veškeré vazivo a nervový systém.
Zdroj: www.detoxikace.org

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist