Odkyselení a strava

Odkyselení a strava

Jak podpořit detoxikaci těla, při odkyselení organismu jsme si již napsali v článku Odkyselení a voda.

Nyní se podíváme na stručný přehled potravin, které nám mohou pomoci při detoxikaci, ale zároveň bychom je měli konzumovat i preventivně, neboť vzhledem ke zpracování stravy průmyslovým způsobem a způsobu pěstování většiny plodin můžeme počítat spíše s potravou kyselou - dokonce i v případech, kdy se jedná o potraviny od přírody zásadité.

Jak je to možné?

Díky chemickým ošetřením, či konzervacím, neboť konzervační látky jsou látky kyselé. Takže i když si koupíme zdravou zeleninu, a bude ošetřena chemicky, v tu chvíli jíme vlastně kyselou potravinu.

Vzhledem k tomu, že neovlivníme tvorbu kyselých látek v těle v rámci metabolických procesů, měli bychom se o to více snažit ovlivnit jejich výskyt v těle vědomým vybíráním potravin, které se chystáme konzumovat. A vzhledem k faktu, že zásadními zásaditými látkami, které nutně potřebujeme k harmonizaci našeho vnitřního prostředí jsou minerály a stopové prvky, kterých máme díky zpracování potravin ve stravě hrubý nedostatek, nejspíš nám nezbude, než se snažit vyhnout kyselím potravinám  co nejvíc to bude možné a navíc podpořit očistu těla nějakým doplňkem stravy pro odvod kyselých látek z těla. Pro tento účel je vhodné vyzkoušet například gel z Aloe Vera - pomůže odvézt z těla ven toxické látky a pomůže tak organismu s odkyselením.

Doplňky stravy - ANO či NE?

A velmi důležité je i přesto, že jíme dostatek zeleniny a ovoce, pokud si opravdu vše nejsme schopni vypěstovat v bio formě bez použití chemických prostředků, doplňovat minerální látky a vitamíny opět přírodními bio doplňky. K doplnění kompletního spektra vitamínů a enzymů doporučujeme vyzkoušet produkt RegulatPro Bio.

A jaké potraviny nám pomohou udržet vyrovnanou hodnotu kyselosti krve?

Mezi alkalizující potraviny patří např:

Zelenina - Česnek, brokolice, dýně, mrkev, cuketa, okurka, rajčata, cibule, špenát nebo ředkvičky.

Ovoce - Grapefruit, citron, avokádo.

Tuky - Olivový nebo např. kokosový.

Ostatní - kozí mléko, soja, čočka, pohanka, tofu, mandle, mořská sůl, houba shitake, stévie, ženšen, zázvor nebo třeba skořice.

 

A čemu se nejlépe vyhnout?

Mezi zásadotvorné potraviny patří např.:

Ovoce - Pomeranče, mandarinky, banány, ananas, jablka, fíky nebo rozinky.

Obiloviny - rýže, kukuřice, ovesné vločky a pečivo z pekárny.

Ostatní - Kešu, lískové ořechy, arašídy, všechny sýry, živočišné bílkoviny včetně krůtího masa, těstoviny z bílé mouky, brambory, vinný ocet, léky, drogy a konzervační látky, alkohol.

 

Autor: Michaela Matějčková

TOPlist