Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

PROBIOTICKÉ BAKTERIE

Probiotické bakterie jsou živé organismy, které mají příznivé účinky na lidské zdraví. Nejsou součástí střevní mikroflóry, jen zažívacím traktem procházejí. Tyto bakterie jsou schopny obnovit či udržet rovnováhu střevní mikroflóry. Rovnováha střevní mikroflóry bývá porušena působením cizích látek v organismu (léky či konzervanty), nevhodným životním stylem či špatnými stravovacími návyky. Probiotika též redukují hnilobné bakterie v lidském střevě. Ty vznikají při konzumaci jídel obsahující velké množství živočišných bílkovin. Probiotika působí i blahodárně u pacientů trpících nesnášenlivostí mléčného cukru. Mají schopnost regulovat hladinu cholesterolu, ovlivnit přirozenou imunitu hostitele a pomáhají při vstřebávání minerálů, především vápníku. Probiotika snižují závažnost výskytu infekce zažívacího traktu, zlepšují tělesnou odolnost a funkci střev proti infekcím. Navíc probiotické bakterie produkují vitamíny řady B. Běžným typem probiotických bakterií jsou kmeny Bifidobacterium a Lactobacillus. Běžně se objevují v některých mléčných výrobcích jako je jogurt nebo kefír. Probiotika se prodávají i jako potravinový doplněk v podobě tablet a tobolek.

Účinek probiotik v potravinách závisí zejména na formě, jakou byla do potravinářských výrobků přidávána. Účinnost samotných probiotik bez složky nezbytné pro růst a aktivitu střevní mikroflóry je mnohem nižší. Proto je nezbytné současně s probiotiky přijímat i prebiotika. Prebiotika jsou nestravitelnou složkou potravin, nachází se hlavně ve vláknině. Probiotika mají své místo i v klinické praxi. Slouží k prevenci, léčbě chorob a chorobných stavů způsobených nenormálním složením bakteriální flóry ve střevech. Hlavní přínos probiotik je ale předně v oblasti prevence než samotné léčby. Probiotika pomáhají nejčastěji pacientům, kteří trpí průjmy, zácpami a syndromem dráždivého tračníku.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist