Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Urogenitální potíže

Infekce močopohlavního ústrojí

Infekce v moči a tkáních urogenitálního traktu jsou nejčetnějšími onemocněními vyvolanými bakteriemi. Patří mezi ně záněty ledvin, močovodu, močového měchýře, prostaty, semenných váčků a varlete. Nejčastější je zánět močového měchýře, přičemž v 90 procentech případů je v tomto případě pacientem žena. Novinářům to řekl Vladislav Klemenc z Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Urogenitální infekce se šíří močovou trubicí vzestupnou cestou a ženy tvoří 70 procent všech takto postižených lidí. Na vině je jejich anatomická dispozice. Přibližně pět procentech nemocných se nakazí krevní cestou.

Často trpí infekcemi malá děvčátka, ženy se špatnou nebo přehnanou intimní hygienou nebo rizikovým sexuálním chováním. Ohroženy jsou i pacientky s vaginální infekcí, která se může přenést. Problémy mají často také ženy v menopauze, u nichž úbytek estrogenu vyvolává mimo jiné slizniční změny.

Obtíže se projevují častým nucením na močení, někdy i v desetiminutových intervalech, pálením při močení, bolestmi v podbřišku nebo bederní krajině, někdy horečkou. Pokud se záněty neléčí nebo nedoléčí, přecházejí v chronické. Častým důsledkem chronického zánětu močových cest je inkontinence, neboli samovolný únik moči. Chronický zánět ledvinné pánvičky vede ve čtvrtině případů k selhání ledvin.

Lékař by měl nejprve zjistit, zda příčinou zánětu není prochlazení třeba při koupání v přírodě, nízký příjem tekutin, kameny nebo vývojové anomálie. Podle Klemence lékaři mnohdy chybují, když nasadí při léčbě ihned antibiotika.

Pomocníkem v prevenci uroinfekcí mohou být i přípravky obsahující rostlinné výtažky, například z brusinek. Jitka Klejnová - ČTK

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist