Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Alergie - alternativní medicína

Alergie? Jiný pohled

17.05.2012
Celostní medicína vidí lidský život a všechny nemoci jako harmonický, zákonitě provázaný komplex psychiky a jednotlivých tkání na pozadí vrozených (karmických) sklonů. Také moderní klasická medicína již několik desetiletí uznává propojenost psychiky a tělesných chorob – tzv. psychosomatická onemocnění. Existuje i zkratka PNEI, což značí psycho-neuro-endokrino-imunitní osu.

Každá myšlenka či emoce vytváří v mozku specifické řetězce aminokyselin (tzv. neuropeptidy), jež můžeme považovat za jakousi buněčnou řeč. Každé hnutí mysli se tedy okamžitě zhmotní do této formy a krví doputuje k buňkám, které jsou na ně citlivé a dokážou je „číst“ nebo jim „naslouchat“. Funguje to jako klíč a zámek. Například buňky ledvin více slyší na strach, partnerský nesoulad, jaterní zase na agresivní podněty, vztek apod. Když psychické podněty trvají delší dobu, mohou v příslušné tkáni vyvolat onemocnění.

Celostní medicína

Proč tak obšírný úvod? Protože i alergické reakce mají zdroj v tomto celostním systému. Jsou doklady o tom, že člověk v hlubokém bezvědomí nereaguje alergicky při kontaktu s látkou, na kterou je jinak alergický. To jasně dokládá, že původ alergie je v psychice. O tom píše řada autorů zabývajících se psychoanalýzou, např. Rüdiger Dahlke ve známých dílech Nemoc jako řeč duše, Nemoc jako symbol aj.

Alergie je jednou z poruch imunity a ta je, jak jsme si řekli, úzce propojena s psychickými vlivy. Já pro názornější představu používám poněkud zjednodušenou klasifikaci imunitních poruch. Rozlišuji imunitu slabou (časté infekty či chronické infekční nemoci), kdy je imunitní systém nevýkonný, imunitu zmatenou (tzv. autoimunitní choroby), kdy imunita napadá vlastní tkáně, a imunitu hysterickou, což je právě alergický způsob reakce na běžný neškodný podnět, jako je pyl, chlupy, roztoči či různé potraviny.

Jakýkoliv příznak nemoci, tedy i alergie, má zákonité opodstatnění, jímž k nám hovoří naše podvědomí. Malý příklad: Alergická reakce na pyly, vejce či srst koček a psů má společný jmenovatel – sex. U pylů jde o rozmnožování rostlin, u vajec o nový život opeřence a kočky a psi reprezentují šelmy, tedy pudovost. Majitel(ka) tohoto velmi běžného typu alergie má tedy hluboký psychický blok v oblasti sexu. Nedokáže se zpravidla přirozeně uvolnit, v této otázce je nepřirozený(á) a hraje roli… Je zajímavé, že těmito alergiemi trpí lidé na Západě. Lidé necivilizovaní či primitivní takové projevy nemají.

Snad proto je tak obtížné alergie léčit. Chemické léky typu antihistaminik, bronchodilatancií či hormonů pouze tlumí alergické projevy. Podstaty se ani zdaleka nedotknou. Homeopatické symptomatické léky (Poumon histamine, Pollens, Nux Vomica, Sabadilla, Allium cepa, apod.) obdobně působí jen na projevy, nikoli podstatu, alespoň však s tím rozdílem, že nepoškozují organismus. Léčit alergie je možno psychoterapií, prací s podvědomím, konstituční homeopatií či autopatií. Rozhodně je nutné si uvědomit (týká se to i některých lékařů), že příčina alergických potíží není v okolním světě, tedy v tzv. alergenech, nýbrž v nás samotných…

17.05.2012

autor: MUDr. Tomáš Lebenhart

Zdroj: www.celostnimedicina.cz


Můžete vyzkoušet:

 • čaj rooiboos
 • jíst zdravě
 • vyhýbat se alergenům
 • konzultace s lékařem
 • jíst vitamin C - zvířata, které ho mají vysoký přísun, alergiemi prakticky netrpí, denně sníst talíř sezónní zeleniny
 • dobré je hledat i psychické příčiny, ne každá alerdie lze vysvětlit jen fyzickou slabostí
 • přírodní enzymy obsažené v syrové zelenině zlepšují vstřebávání bílkovin a střevní flóru a přispívají k odvádění jedovatých zplodin i k optimálnímu stavu imunity, proto bychom denně měli jíst talíř syrové zeleniny, jako salát - celer, mrkev, pórek, ředkvičky, květák, chřest, čekanka, rajčata, papriky, kukuřice, tykve
 • kopřiva - jednu lžíci přelít vroucí vodou, pít po doušcích 3 šálky denně

  alergie na kovy:
 • vše co přijde do kontaktu s kůží, přelakovat lakem na nehty (náušnice, knoflik atd)

  alergie na mléko:
 • nejprve změnit druh mléka, potom zvolit jiný druh mléčného výrobku, jako např. jogurt nebo zakysaný mléčný nápoj, pakliže alergické projevy trvají, lze v podstatě pokládat alergii na kravské mléko za potvrzenou, kravské mléko a mléčné výrobky vynechat a nahradit je kozím nebo sójovým mlékem

  alergie na ořechy:
 • dát ořechy (mandle, kešu, vlašské ořechy aj.) nejdřív na chvíli do horké trouby

  alergie na slunce:
 • odvar z dubové kůry vychladit a používat na obklady (zklidní vyrážku), obklad z odvaru čaje rooibos nebo olše, obklad z 250 ml vody a 5 kapek levandulového oleje nebo 1 až 2 kapkami nezředěného čajovníkového oleje potírejte postižená místa

 

Zdroj: www.cestyksobe.cz

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist