Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Bolesti břicha

Trápí Vás bolesti břicha a chcete se skutečně uzdravit?

Bolest břicha

Bolesti břicha jsou tématem velmi rozsáhlým, vyplňujícím desítky stran učebnic chirurgie. Jejich popis na takto omezeném prostoru je proto obtížný. Dle závažnosti můžeme rozeznat tři druhy břišní bolesti.

Bolest viscerální (orgánová) je tupého charakteru a počátek má nejčastěji ve střední čáře břicha. Neodpovídá anatomickému uložení orgánů, ale uspořádání vývojovému. Proto bolesti mezi dolním okrajem hrudní kosti a pupkem charakterizují sestupně žaludek, dvanáctník a tenké střevo. Oblast pupku odpovídá přibližně slepému střevu a ve střední čáře až do podbřišku následují body odpovídající vzestupnému, příčnému a sestupnému tračníku.

Tupá bolest odpovídá méně závažnému narušení výstelky trávicí trubice, např. působení mikroorganismů, nekomplikovanému poranění tvrdou potravou či vředu.

Objevit se může také při zvýšeném obsahu plynů ve střevě apod.

Krátce trvající tupé bolesti (do několika dnů), nejsou-li provázené jinými příznaky, mohou být překonány dietním opatřením, nevracejí se a nevyžadují návštěvu lékaře.

K návštěvě praktika či chirurgické ambulance se rozhodujeme při déletrvajících nebo návratných obtížích.

Bolest viscerální s projekcí, tedy s přenesením bolesti ze střední čáry do konkrétních míst těla (např. pod pravou lopatku, do bederní páteře apod.) již svědčí pro závažnější narušení hlubších vrstev orgánu např. zánětem, vředem, či tlakem kamene.

Takováto bolest vyžaduje včasné, ne-li okamžité lékařské vyšetření a ošetření.

Pozornost vyžaduje často zmiňovaná kolika, tedy v minutách se střídající chvíle bolesti a chvíle úlevy. Kolika je podmíněna snahou orgánu překonat překážku v útrobě orgánu stahem orgánové svaloviny (např. žlučníková kolika při žlučových kamenech).

Bolest somatická přichází v momentech, kdy se postižení orgánu přeneslo i na okolní pobřišnici. Bolest nabývá krutého, ostrého charakteru a je přesněji ohraničena, přičemž umístění lépe odpovídá anatomickému uložení postiženého orgánu.

Může být provázena prknovitým ztuhnutím břicha a nemocný vyhledává polohu, ve které je bolest snesitelnější. Často hmatáme zrychlený puls, může být přítomna horečka. Stav vyžaduje neodkladný transport na chirurgické oddělení nebo přivolání záchranné služby.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist