Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ORGÁNOVÉ HODINY

Orgánové hodiny pro celý den podle čínské medicíny 

V základu je dobré prioritně vycházet z biorytmu našeho organismu - tedy jednoduchého přehledu, kdy co jíst, abychom tělo nezatěžovali, ale naopak mu prospívali (a následně mohlo ono prospívat nám).

1. FÁZE:  

4.00 - 12.00     Vylučování

 • je potřeba pít hodně čisté neperlivé vody (do 12.00 bychom měli vypít 2/3 nám doporučeného pitného režimu)
 • NEJÍST těžká jídla! 

Během dopoledne tělo nejlépe vstřebává a potřebuje zároveň zvládat vylučovat toxické látky nahromaděné za celý předešlý den a noc.

Ideální je tedy v dopoledních hodinách konzumovat hlavně ovoce a zeleninu, které mají hodně enzymů, podporujících trávení a zároveň i detoxikaci. Doplnit lze ořechy, či jinak lehce stravitelnými proteiny.  Nejlépe v této době jíst tzv. živou stravu.

2. FÁZE: 

12.00 - 20.00    Přijímání  

V této fázi se tělo primárně zabývá přijímáním živin z potravy.

3. FÁZE: 

20.00 - 4.00    Zpracovávání 

 • zde je nutno být si jist ,že jsem tělu v předchozích fázích zajistil dostatek vody
 • k tomu je též důležité zajistit dostatek kyslíku (takže kromě každodenní procházky je velmi vhodné spát při otevřeném okně)
 • klid

V této fázi potřebuje tělo pracovat s dostatkem vody, kyslíku a potřebuje k tomu klid. 

Pokud se vám nepodaří tělu dopřát plnohodnotnou kombinaci těchto požadavků, je potřeba počítat s tím, že tím silně ovlivňujeme kvalitu a schopnost regenerace pro příští den.

 

Každý z orgánu našeho těla "svůj čas", kdy je nejcitlivější a nejotevřenější (kdy pracuje a potřebuje tedy prostor pro svou práci)

23. - 1. hodina:  Žlučník

Začíná pracovat žlučník. V těchto hodinách také dochází nejčastěji ke žlučníkovým záchvatům .Ti kdo mají problémy se žlučníkem, se většinou v tuto dobu budí, nebo mají problém s usínáním. Pokud vás toto trápí, je vhodné si jít lehnout před 23. hodinou. 

1. - 3.hodina:  Játra

V této době se aktivují játra. Zároveň je to doba nejnižšího okysličení mozku - nastává tedy útlum (je dobré s tím počítat např., když cestujete).  V tento čas se budí  také lidé, kteří mají problémy se žlučníkem, protože játra a žlučník jsou párovými orgány. V této době se NEDOPORUČUJE užívat léky, či antibiotika, pít alkohol, kávu, kouřit, nebo požívat tuky!

3. - 5.hodina:  Plíce

Začíná největší aktivita plic. V této době se budí kuřáci, astmatici, či lidé nemocní rýmou, záněty dýchacích cest a záněty průdušek.  ! Zajímavost - V této době člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost se zdá mít obrovský význam.  

5. - 7.hodina:  Tlusté střevo

Vrchol činnosti tlustého střeva. Je velmi vhodné v tuto dobu si navyknout na vyprazdňování. Pijte hodně čisté vody! Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se spěchu a stresu. U nemocných lidí je právě toto období, kdy jim bývá velmi špatně. Probuzení je tedy potřeba, aby bylo vždy pozvolné a postupné.

7. - 9.hodina:  Žaludek

V tuto dobu začíná pracovat žaludek. Tělo potřebuje vitamíny. Je to tedy vhodný čas k užívání vitamínových a minerálních doplňků (budou nejvíce působit). Zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny.  Zároveň v tento čas tělo potřebuje být v teple, není tedy vhodné se koupat, či sprchovat studenou vodou.

9. - 11.hodina:  Slinivka břišní a slezina

NEPOŽÍVAT alkohol! Pokud v tuto dobu takto hrubě narušujete činnost Slinivky břišní, přímo si zaděláváte na onemocnění cukrovkou (narušujete totiž metabolické funkce cukrů, tuků a bílkovin v organismu).  Je to zároveň jediná doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti. Velmi vhodný je med a dobré ovoce :) Ideální je vyhýbat se v tento čas přílišné fyzické činnosti. Je to čas vrcholu našeho duševního výkonu.  DOPOLEDNÍ VÝKONOSTNÍ VRCHOL nastává kolem 11.hodiny.

11. - 13.hodina:  Srdce

Aktivita srdce.  Nastává mírný útlum. Není proto vhodné tělo zatěžovat velkým množstvím jídla. Velmi vhodná je procházka nebo krátký spánek.

13. - 15.hodina:  Tenké střevo

V této době se aktivuje činnost tenkého střeva - tedy maximální vstřebávání živin. Zajímavost - Zároveň  se snižuje citlivost zubů, je tedy vhodné v tuto dobu podstupovat dentistické zákroky. A v tuto dobu se začíná zvyšovat FYZICKÁ aktivita.

15. - 17.hodina:  Močový měchýř

Nejvíc pracuje močový měchýř. Je velmi vhodné v této době pít čaje, či sportovat. Zároveň v tuto dobu dokáže trávicí systém přijmout i vydatné jídlo, je to tedy vhodná doba pro malinko hůře vstřebatelné potraviny.  Aktivita se v této době po stoupání dostává do druhého VÝKONOSTNÍHO VRCHOLU.

17. - 19.hodina:  Ledviny

Aktivní jsou ledviny. Je to doba, kdy je opět vhodné přijímat větší množství tekutin/vody (pokud jste nestihli dopoledne, alespoň můžete trošku dohnat). Ideálně však v první hodině této doby, aby vše ledviny stihly zpracovat.  Zároveň je nutno VYHÝBAT SE v této době všemu, co ledvinám škodí, jako je alkohol, káva, sůl, cukr, chemikálie, limonády, tuky a pokud se zadaří  vyhnout se též stresu a chladu!

19. - 21.hodina:  Krev

V této době se dostává do činnosti obal srdce, tedy krev.  V tento čas je člověk VELMI vnímavý. Je to tedy vhodná doba pro návštěvu divadelních her, či poslechu hudby. Nebo zároveň pro aplikaci výživných krémů, či bylinných mastí. A také mnohem intenzivněji účinkují antibiotika podávaná v tuto dobu. Vnímáme celoplošně. 

21. - 23.hodina:  Trojitý ohřívač

Aktivace tzv. "Tří ohřívačů" ( je to místo starými čínskými mistry lokalizované zhruba do oblasti žaludku ). V tuto dobu se tělo připravuje na spánek a je více než vhodné mu v tom nebránit :) Pokud to jen trochu jde, neaktivujte v tuto dobu. VYNECHAT v tuto dobu kouření, jídlo!

 

Autor: Michaela Matějčková 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist