Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Hyperaktivní močový měchýř

Hyperaktivní močový měchýř lze léčit

Citlivý močový měchýř, tak často nazývají svůj problém lidé, které trápí časté močení. Odborně se tento problém nazývá hyperaktivní močový měchýř (ve zkratce OAB). Mezi další projevy tohoto onemocnění patří třeba naléhavé nucení na močení, časté močení v noci, únik moče. Ač se problém pro svého nositele – nemocného s hyperaktivním měchýřem – zdá neřešitelný, ve skutečnosti je tomu jinak.

Toto onemocnění a s ním spojené problémy s močením se dají velmi dobře ovlivnit vhodnou léčbou. V případě, že je příčinou OAB nějaká konkrétní nemoc, je potřeba ji v první řadě identifikovat. Pokud se však žádná taková příčina nenajde, na prvním místě bývá u lehčích forem hyperaktivity léčba nefarmakologická nebo pak farmakologická pomocí tablet.

V léčbě hyperaktivního močového měchýře se jako první doporučuje úprava životního stylu. Znamená to tedy vynechat kořeněná jídla, citrusové plody, omezit alkohol a kávu, upravit příjem tekutiny (vypít přibližně 2 litry tekutin během dne a nepít 3 hodiny před usnutím), snížit tělesnou hmotnost. Společně s těmito změnami se provádí i trénink močového měchýře s prodlužováním frekvence močení. Příznivě působí také cvičení svalů pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky.

K potlačení symptomů hyperaktivního močového měchýře je k dispozici celá řada léčiv, která se souhrnně nazývají spazmolytika (anticholiner­gika). Někteří pacienti, kteří trpí při OAB zároveň únikem moči, si sami kupují léky na inkontinenci, které jsou volně prodejné. Zakoupení takového léčebného přípravku či doplňku stravy v lékárně je samozřejmě jednodušší, ale tento lék nemusí být tak účinný. Určitě je vhodné se před zahájením samoléčby poradit o svých problémech s lékařem.

Podstatné informace týkající se léčby a příznaků hyperaktivního měchýře najdete na www.musimcasto.cz.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist