Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Lék na vzrušenou dobu: Ukliďme si ve svém nitru. Psychika je pro zdraví určující. Proč umírá pětina lidí předčasně? Negativní emoce ničí vnitřní orgány. Nehody nejsou náhody

Lék na vzrušenou dobu: Ukliďme si ve svém nitru. Psychika je pro zdraví určující. Proč umírá pětina lidí předčasně? Negativní emoce ničí vnitřní orgány. Nehody nejsou náhody

Zuzana Lipová upozorňuje na skutečnost, že každý orgán v lidském těle je propojen s psychikou a nahromaděné nezpracované emoce jsou pak příčinou všech nemocí

Nic se neděje náhodně, ani nemoci nejsou náhodou. Ukazují nám červenou stopku. Upozorňují nás, že ve svém životě něco neděláme správně. Chtějí nás zastavit a nasměrovat na jinou cestu. Bohužel ne vždy posloucháme ty, kteří to s námi myslí dobře, ani při chorobách neřešíme, co nám chtějí říct.

Právě naopak, už první projevy potlačujeme léky a zlobíme se, když chemie okamžitě či vůbec nezabírá. Hledat příčinu nemoci hluboko v sobě, to chce nejen odvahu podívat se na své skutky z jiné perspektivy, ale i čas. A ten také jaksi nemáme. Bludný kruh? Lze z něj vystoupit – pokud víme, jak na to.

Na prvních příčkách úmrtnosti jsou nemoci oběhové soustavy, nádorová onemocnění, úrazy, nemoci trávicího a dýchacího traktu. To, že mají choroby často psychosomatický základ, připouští i klasická medicína. Negativní emoce nás postupně sžírají a nedovolují nám žít svobodně, šťastně a v plném zdraví. Jaké tedy jsou příčiny nemocí, které nás kosí nejčastěji?

Smutek ničí srdce

Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo, stejně jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo. Každý orgán v těle má kromě svého fyziologického poslání k sobě přiřazenu emoci, která pokud je nahromaděná, způsobuje jeho onemocnění. Oslabují nás negativní a nezpracované emoce jako závist, nenávist, křivda, hněv, lítost, úzkost, strach nebo trápení se za jiné.

Srdce je ohrožováno životními situacemi, z nichž nenacházíme východisko: smutek ze ztráty blízkého člověka, ze ztráty zaměstnání, z nedorozumění mezi partnery, nepochopení mezi rodiči a dětmi. Smutek prohřívá srdeční oblast, horká krev proudí do hlavy, kůže, konečníku. Na problémy se srdcem poukazuje nejen bušení srdce či nespavost, ale i křeče v lýtkách, křečové žíly a hemoroidy. Horká krev, která se valí krevním řečištěm, vytlačuje z cesty to místo, kde je vazivo slabé.

Osrdečník je spojený se stavy úzkosti. Je to o nevědomosti a o neochotě si něco přiznat. Píchání u srdce je jako upozornění, že cosi mi nevychází. Pokud v sobě živíme strach, umocňujeme úzkost a přichází angina pectoris, případně se rozběhne nemoc jiného orgánu.

Úzkost a obavy mají negativní dopad i na plíce. Nádech a výdech v sobě zahrnuje schopnost brát a dávat. Měli bychom mít pocit, že můžeme svobodně dýchat a žít, to je braní, ale totéž musíme umožnit i ostatním, to je dávání.

Dítě, které bývá často svědkem hádek svých rodičů, podvědomě volá po pozornosti, potřebuje lásku, bezpečí. Když se mu to nedostává, dusí se, opakovaně kašle, stavy se mu periodicky opakují. Plíce jsou párovým orgánem s tlustým střevem, proto s úzkostí souvisí i Crohnova nemoc. Myomy v děloze jsou zase příčinou problémů v partnerských vztazích. Plíce vyjadřují schopnost přijímat život.

Lítost není dobrá emoce

Hluboký zármutek a nezpracované duševní zranění či zážitek ze šoku jsou původci nádorových chorob. Lítost je nejzrádnější pocit, právě z lítosti je nejvíce rakoviny.

Tlusté střevo zpracovává odpady – vzpomínky na minulost. Eviduje vše, co jsme prožili a co jsme v životě strávili nebo nestrávili. Nedořešenou minulostí, touhou po pomstě či strachem škodíme sobě i svým blízkým. Zbavme se škodlivých nánosů minulosti, zahoďme staré problémy, najděme v sobě sílu odpustit a darujme si tím křídla.

Z potlačovaného hněvu pramení choroby jater – a je úplně jedno, jestli tento hněv vychází z nás, nebo je někdo z našeho blízkého okolí je dlouhodobě agresivní na nás. Játra jsou barometrem našich nálad, sledují, zda jsme našli v životě svůj smysl. Pokud dobře nefungují, zhoršuje se náš metabolismus a celkový zdravotní stav. Játra mají však v rámci našeho organismu regenerační schopnost, tak pro nás nikdy není pozdě, abychom se stali opět malými dětmi, začali se těšit z maličkostí a vychutnávali si znovu vše pěkné.

Oslabená energie jater s sebou přináší zhoršení schopnosti vyrovnat se s vnějšími vlivy, čímž zase vzniká prostor pro alergie různého druhu. Játra oslabuje i přehnaná rozpínavost, příliš mnoho jídla, pití a sexu. Vyzývají nás hledat ve všem tu správnou míru.

Mnoho přemýšlení a nevyřešené problémy unavují slezinu. Prvním příznakem je chuť na sladké. Slezina souvisí i se slinivkou, zodpovídá však i za svalovinu, a tudíž může být příčinou potratů. Žena něco urputně řeší, slezina je oslabena, povoluje svalovinu, otevírá se děložní čípek. Povolit může i pánevní dno, to zase vede k inkontinenci.

Sestřičky ledviny

Strach, nejistota a neuspořádané mezilidské vztahy energeticky oslabují ledviny. Pokud nám někdo velmi vadí a nedokážeme ho v sobě zpracovat, vede to k vnitřní agresi, ta k nadprodukci adrenalinu, který se usazuje v ledvinách, vznikají tak ledvinové kameny. Ledviny souvisí i s krčními mandlemi, časté angíny u dětí jsou způsobeny především strachem. Máme-li energeticky oslabené ledviny, snadno se nakazíme virem chřipky. Nedostatečná funkce ledvin se projevuje i jako únavový syndrom.

Nejcitlivějším orgánem endokrinního systému jsou nadledvinky. Vyrábějí až 60 látek. Pokud stoprocentně fungují nadledviny, tak nemáme alergie, netrpíme ani vitiligem, nadměrným vypadáváním vlasů, máme v rovnováze hormony, neupadáme do depresí. I za problémy se štítnou žlázou může náš strach.

Stav močového měchýře nám ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tíhu života. Problémy s ním většinou ukazují na hněv, úzkost, lpění na starých myšlenkách a názorech. Večer si lehněme vždy do postele vyrovnaní s tím, že co se stalo dnes, již nezměníme – je to minulost – a raději se věnujme přítomnému okamžiku. Močový měchýř je kamarád s mozkem. Proto i problémy jako epilepsie či jiná onemocnění mozku bychom měli řešit i působením na močový měchýř.


Nehody nejsou náhody

Tělo prý nejpřesněji zaznamenává vše, co jsme zanedbali nebo udělali špatně, a nejlépe ví, co nám chybí. Pokud se necháme vést jeho řečí a pochopíme ji, můžeme předejít mnoha těžce léčitelným nemocem. Když se trápíme, jakýmsi způsobem věci předurčujeme, programujeme si něco, co ani nechceme, a věci se tím směrem i vyvíjejí.

Jsou lidé, jimž se nehody vyhýbají, avšak jsou tací, kteří nehody jakoby přitahovali. Je statisticky dokázáno, že člověk, který v minulosti zažil nějakou nehodu, ji s velkou pravděpodobností zažije znovu. Pokud nezačne pátrat po skutečných příčinách v sobě a nezmění nesprávné stereotypy. Většina nehod je totiž nevědomě motivována. Nehoda okamžitě zpochybňuje naučené jednání a započatou cestu.

Sebepoznání je jediným způsobem, jak uvolnit psychické napětí a odstranit nánosy křivd a zklamání. Pokud si začneme vážit sami sebe, budeme se jinak dívat i na své bližní, přestaneme v sobě živit negativní emoce a osvobodíme v sobě radost ze života. Na zdraví!

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/autor/zuzana-lipova.htm

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist