Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Herxheimerova reakce

Herxheimerova reakce

Náhlé zhoršení příznaků po podání antibiotik, je způsobena rozpadem mrtvých bakteriálních buněk a uvolněním velkého množství bakteriálních endotoxinů do organismu, může být až život ohrožujícím stavem, v tomto případě je nutné dávku antibiotik dočasně snížit.

Herxheimerova reakce je známkou účinnosti léčby. Jejími příznaky jsou především horečka, zimnice, třes, pocení, bušení srdce, náhlý vzrůst, později naopak pokles krevního tlaku. Kožní změny nebo zhoršení stávajících kožních projevů nemoci - v případě boreliozy například výsev mnohočetných erythema migrans. Bolesti svalů a kloubů, únava, zhoršení všech příznaků původní infekční nemoci. Jarisch-Herxheimerova reakce (herx) byla poprvé popsána při léčbě syfilis penicilinem. 

Při léčbě boreliozy se herx dostavuje několik dnů po začátku antibiotické léčby (u syfilis je to několik hodin), a může trvat dny, nebo i týdny. Během dlouhodobé léčby se mohou herx-reakce opakovaně vracet, většinou se snižující se intenzitou, jak se snižuje množství bakterií v těle nemocného. 

Zdroj: http://www.borelioza.cz/cs/rejstrik_pojmu/herxheimerova_reakce/

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist