Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Detoxikace jater a žlučníku dle TCM

Detoxikace jater a žlučníku dle Tradiční čínské medicíny (TCM)

Jak jsme si již řekli v předešlých článcích, játra a žlučník jsou tzv. párovými orgány a přiřazují se k tzv. prvku Dřevo v Růžici pěti elementů. Při detoxikaci podle mistrů tradiční čínské medicíny se tedy vždy zaměřujeme na tyto orgány jako na pár.

 
Jak poznám, že potřebuji detoxikaci jater?

No, když už nejsem ten typ, který rád řeší vše pokud možno preventivně, rozhodně bude velmi vhodné sáhnout si do svědomí a upřímně si odpovědět na těchto pár otázek:

 • Jsem spokojený ve svém životě a s ním? 
 • Lpím na svých názorech a jsem zatvrzelý?
 • Zlobím se často? 
 • A jak jsem na tom se zvládáním vlastní agrese a vzteku? Dusím je v sobě, nebo je dokonce ventiluji na druhé či před nimi?


Pokud se cítíte jako papiňák těsně před bouchnutím, můžete si být jisti, že nutně potřebujete očistu jater a žlučníku. A také si můžete být jisti, že díky této očistě tu páru dokážete mnohem lépe vypustit ven a třeba tak uzdravit i svá játra a žlučník.

Tradiční bylinkou, která se běžně užívá pro očistu jater je Ostropestřec Mariánský.

Lze jej užívat ve formě kapek, nebo sypané směsi. 
Je nutno počítat také s tím, že pro člověka, který má problém právě s těmito orgány je přirozená zatvrzelost, která v důsledku opravdu může vést až např. k tvrdnutí jater, nebo (velmi stručně) tvorbě kamenů ve žlučovodech. Proto se právě tento člověk potřebuje učit hlavně  "změkčovat" své postoje. Zároveň však můžeme také pomoci organismu se změkčováním. Na to je skvělý např. Lecitin.

Lze jej užívat ve formě přírodního doplňku stravy (jen prosím pečlivě dbejme na kvalitu produktu, který kupujeme a původ obsažených látek v něm).
Vždy je třeba počítat s tím, že při detoxikaci organismu se do těla uvolňuje velké množství toxických látek, které se doposud "schovávali" a tělo je nyní ve větší míře vyplavuje ven. Proto je velmi vhodné, kromě zvýšeného kvalitního pitného režimu zaměřit svou pozornost také na podporu odkyselení organismu. Např.: přípravkem Alkalot

 
Čemu se v době detoxikace vyhnout?

Rozhodně všemu, co zatěžuje přirozené funkci jater a žlučníku.
Těmi jsou zejména alkohol, sůl (nadměrné množství), tuk, stres, káva, kouření a nadměrné užívání chemických léků.

 

Čím naopak můžeme tělu pomoci v této době?

Dostatečným pitným režimem (tedy čistou vodou - hlavně v průběhu dopoledne), turistikou, či pokud nejste zvyklí, alespoň zařazením mírných procházek do vašeho denního režimu, dostatečným a kvalitním spánkem, zvýšeným přísunem enzymatické stravy, jako je např. zelenina, zejména ta zelená. A zajištěním čistoty a průchodnosti trávicího a vylučovacího systému.

 


A na závěr jedno naše praktické doporučení.


Čínských mistrů jsme se zatím neptali, jaký na to mají názor, ale my můžeme z vlastní zkušenosti a zkušeností našich klientů doporučit na závěr detoxikační kúry jako regeneraci sliznice střev a dodatečnou desinfekci užívat tekutý doplněk z Aloe Vera. Zároveň tak pomůžete pročištění vašeho trávicího traktu a snazšímu odchodu toxických látek přirozenou cestou. Případně ještě doplňte hrubou vlákninou ve formě tablet nebo Psylliem.

V opačném případě se může zvýšit výskyt kožních vyrážek, či zvýšené zahlenění nebo také zvýšený výskyt alergických reakcí. 

 

Vše vychází z faktu, že pokud toxiny nemají prostor v klidu odcházet vylučovacím traktem, snaží se je tělo dostat ven "jinudy" - tedy přes pokožku, či hlen. 

Autor: Michaela Matějčková

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist