Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Petr Lhoták- spektrum masáží


Narodil se v Praze a od šestnácti let se začal věnovat tradičním bojovým sportům a odtud byl jenom krůček k zájmu o čínskou kulturu a k té samozřejmě patří i lidové léčitelství. Léčebnými masážemi se zabývá od svých 22 let. V roce 1996 se stal žákem primáře MUDr. Marka z Prahy. MUDr. Marek studoval v Číně klasickou čínskou medicínu. Toto umění přinesl do Čech a vyučoval jej. Byl jedním z nejlepších učitelů tohoto směru u nás. Zájem o tradiční čínskou medicínu dovedl Petra Lhotáka do Číny, kde se setkal s lékařem, od kterého se naučil techniky, které pri své praxi používá. Už jen to, že jej vzal čínský lékař do učení, hovoří za své. Tito lidé nikdy neztrácí svůj čas s někým, kdo není připravený.

Klasická regenerační masáž - příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém. Přímo i nepřímo zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních potíží např. bolesti svalů, šlach a kloubů. Zkavlitňuje regeneraci sil po jakékoliv zátěži- fyzické i duševní. Masáže pomáhají správnému postavení kloubů. Uvolňují stres a pomáhají detoxikačnímu procesu a zlepšují celkovou náladu. Při regenerační masáži si odpočinete, celkově se uklidníte a uvolníte. Klasická regenerační masáž je vhodná a velmi příjemná relaxace. Přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěžení, uklidní a uvolní mysl.


Chirolymfatická masáž 
- při této masáži se uvolňuje stres, masáž odstraňuje některé typy migrény, dochází k odlymfování obličejové části a dekoltu - to má za následek vyčištění a ozdravení pleti. Chiromasáž působí na lymfatický, cévní a žilní systém. Mimo jiné celkovým psychickým uvolněním se uvolní i krční páteř. Masáž se prování pomalu, v klidném prostředí, aby klient mohl relaxovat. Jedná se o metodu, která efektivně působí na obličej, vyhlazuje ho, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy. Díky odvodu toxických látek z obličeje, šíje a dekoltu, dochází ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Lymfatická masáž jako prevence: doporučujeme minimálně 2x do roka pro zvýšení obranného imunitního systému a regeneraci pokožky.

Reflexní masáž -  působí na rozdíl od klasické masáže na úrovni nervové. Dochází k reflexním pochodům, které vyvolávají příznivé změny ve všech orgánech těla. U reflexní masáže ploskou nohou se vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle může ovlivnit jak svaly a klouby, tak vnitřní orgány celého těla (a to i orgány, jako jsou ledviny, játra a podobně) jinak nepřístupné. Na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, neboť místa na šlapce vykazující bolestivost při stlačení prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány.

Měkké techniky - jemná manipulace koriguje postavení kloubů a skloubení v těle. Uvolňují se tak energetické dráhy a tím se celkově zlepší zdravotní stav. Čínská medicína řeší manipulací pravé a nepravé zdravotní potíže:

 • pravé astma- způsobené sníženou obranyschopností organismu
 • nepravé astma- způsobené nesprávným postavením obratlů a žeber (blokády)

Některé další takto dělené diagnózy: lupenka, nemožnost otěhotnět zdánlivě bez příčiny atd.


Shiatsu
 - je japonská masážní technika, založená na východní léčební tradici a západní fyziologii a psychologii. Shiatsu pracuje s akupunkturními dráhami a body za účelem obnovit přirozený tok vitální energie, a tak nastolit energetickou rovnováhu v těle. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obvonuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu použivá širokou paletu technik - dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky Shiatsu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující. Terapeut musí znát energetickou soustavu těla, zejména energetické dráhy (meridiány) a jednotlivé body na které lze působit. Pomocí těchto tlakových bodů uvolňuje blokády v jednotlivých drahách a tím umožňuje, aby do jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, kostí atd. proudila zdravá a silná energie. Působí detoxikačně. Masáž nebolí a je příjemná.


Su Jok
- je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem. Autorem metody Su Jok je jihokorejský věděc, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny - indickou, čínskou a egyptskou. Působením na malé body mikrosystému ruky stejně jako reflexní masáž aktivuje a harmonizuje činnost jednotlivých orgánů a systému v těle. Tradiční přírodní orientální medicína má komplexní přístup k člověku. Předpokládá, že člověk je bioenergetický systém s fyzickou, emocionální a mentální složkou a respektuje jej jako nedílnou část vesmíru podléhající jeho obecně platným a jednoduchým zákonů.

Autoři textu: Jiřina Kloučková a Petr Lhoták

Více informací zde: http://masaze-medved.cz/cs/

 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist