Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Žlučník

Jak funguje žlučník

 

Řeklo by se, bez žlučníku se dá žít a určitě znáte spoustu lidí, kteří mají žlučník odoperován a "žijí". Ale napadlo vás někdy, co se asi v těle odehrává, když mu prostě kousek chybí? Byť zdánlivě nedůležitý a malý.

Žlučník je nejen věrným pomocníkem jater, ale zároveň také diriguje všechny ostatní orgány - ovlivňuje celý trávicí trakt. Jedním z jeho hlavních úkolů je rozmělňovat tuky a tím napomáhat jejich trávení. Pro rozklad těchto tuků je nezbytná žlučová kapalina (žluč), jejíž hustotu reguluje nervový systém dle toho jaký je obsah tuků v přivedené stravě.

Žlučník slouží v podstatě jako zásobník žluči, kterou vyprodukují játra. Je zde shromažďována a zahušťuje se. Následně je postupně vypouštěna žlučovody do  dvanáctníku. Hned poté, co "vzkáže" dvanáctník pomocí hormonu s názvem cholecystokikin žlučníku, že do žaludku přišla potrava a je třeba jí pomoci (žlučovou kapalinou) vytrávit a vstřebat.

Žlučová kapalina
 • Hlavním úkolem žluči je rozkládat potravu procházející dvanáctníkem, aby ji organismus dokázal strávit a vstřebat.
 • Výrazně pomáhá neutralizovat jedovaté látky.
 • Mimo jiné, díky jejím vlastnostem se žlučí z těla vylučuje cholesterol.
 • Výrazně pomáhá neutralizovat kyselý obsah žaludku, což je velmi důležitá funkce, poněvadž v kyselém prostředí trávicí enzymy nemohou pracovat.
 • Podporuje také zdravou peristaltiku. Pomáhá totiž zabraňovat hnilobě a tím se tedy výrazně podílí na udržování "pořádku" ve střevech. 
 • Žluč je nepostradatelným pomocníkem pro trávení tuků. To je důvod, proč se žlučník začne ozývat právě ve chvíli, kdy přetížíme trávicí systém nepřiměřeným množstvím mastného jídla.  Zkrátka neví "kam dřív skočit" a je nucen pracovat nad rámec svých momentálních schopností.

Zatímco játra dřou do rozedrání a téměř se neozvou, žlučník je jiný formát. Celkem brzy nám dává najevo, že přetěžujeme jeho možnosti.. a hlasitě se hlásí o pozornost. Dle běžných zvyků, neřešit příčinu ale problém nám možná přijde jako nejlepší řešení doporučení se žlučníku operativně zbavit. Jenže jedním z nepřehlédnutelných a významných úkolů žlučové kapaliny je neutralizovat jedovaté látky v organismu! Pokud si necháme vyjmout žlučník, odebereme tím zásobárnu žluči. Žluč potom není do trávicího traktu posílána na příkaz potravy, ale odkapává průběžně. Potrava pak není trávena tak kvalitně a dochází k trávicím potížím.

Máte ještě pocit, že jste vyřešili problém?

A jak nám dává žlučník najevo svou nespokojenost prostřednictvím našich pocitů?

Až neuvěřitelně průhledně. Stav našeho žlučníku se přímo projevuje na naší vlastní spokojenosti v životě.

 

Autor: Michaela Matějčková

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist