Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

SAUNA

Saunování a vliv na naše zdraví


Saunování z historického hlediska pochází již z doby kamenné. V konceptu se zdravím je saunování spojeno již s třináctým stoletím v oblastech dnešního Ruska. Sauna patřila k naprosto běžnému standardu tamních obyvatel. Opravdovou kolébkou dnešní sauny je však Finsko. V českém prostředí se s procesem saunování setkáváme až ve 20. století. Je však pravdou, že v dnešní době je čím dál tím více populární. Mnoho lidí si tak začíná uvědomovat, že sauna není jen místem odpočinku a relaxace ale i prostředkem k našemu pevnému zdraví.

Principem saunování je vystavení těla suchému teplu od 70 až do 100 °C. Následně se organismus rychle zchladí na normální teplotu. Cílem celého procesu přehřátí organismu je aktivace tělesných funkcí. Na krátkou dobu se zvýší prokrvení a látková přeměna, vyplavují se škodlivé látky, aktivuje se imunitní systém a tím pádem dochází k zmírnění mnoha chorobných obtíží. Teplo velmi dobře působí na revmatická onemocnění, dnu ale je i prevencí v chřipkovém období jara a podzimu. Napomáhá při obezitě, alergiích, lupence, poruchách menstruačního cyklu, chronických poruch zažívání a při nespavosti. Mimo jiné dochází k celkové regeneraci a obdobě ztracených sil. Je však nebezpečné saunovat při onemocnění oběhového systému, srdce a ledvin. Do sauny se chodí pouze ve zdravém stavu.

Blahodárný vliv saunování můžeme vidět i u dětí. Často dochází k zlepšení astmatu a obranyschopnosti. Prokrvení kůže začíná u dětí mnohem dříve než u dospělých, proto je třeba pobývat s dětmi v sauně kratší dobu.

Celkový proces saunování začína ještě před samotným vstupem. Je dobré nejít s plným žaludkem, z důvodu možného přetížení organismu. První pobyt v sauně se doporučuje na 10 minut, další saunování je vhodné prodloužit o 5 minut. I tak jsou ale kratší intervaly vhodnější. Před vstupem je důležité se osprchovat a usušit, aby nedocházelo k zbytečnému odpařování vody a tím narušení suchého prostředí v sauně. Před samotným zchlazením je dobré si sednout, zabráníme tak mdlobám. Pokud se však mdloby dostaví i při odpočinku, je třeba saunu okamžitě opustit. Po saunování se tělo postupně ochlazuje studenou vodou. V žádném případě se do vody neponoříme náhle. Prokrvení kůže a zvýšení pocení lze v případě potřeby dosáhnout masáží či třením speciálním kartáčkem, případně obyčejným ručníkem. Po každém pobytu v sauně a následném ochlazení by měl člověk cca 15 minut relaxovat. V této době je vhodné doplnit tekutiny. Poté může celý proces opakovat. 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist