Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Med a skořice

Med a skořice

Je zjištěno, že směs medu a skořice má blahodárné účinky na náš organismus. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinnou podporu zdraví. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny neduhy, které vás napadnou. Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.

Týdeník World News, vycházející v Kanadě, uveřejnil následující seznam nemocí, při kterých med a skořice účinně pomáhají.

Nemoci srdce:
Smíchejte med a mletou skořici a mažte  na chléb místo džemu nebo marmelády
a jezte pravidelně k  snídani. Mělo by to snižovat hladinu cholesterolu v  krvi a cévách a chránit nás před infarktem. Pravidelné snídaně tohoto
druhu prý ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep. Dle amerických výzkumů med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Artritida:
Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer, jeden šálek horké vody s  2 lžičkami
medu a 1malou lžičkou skořice. Prý se tímto způsobem při dodržení pravidelnosti může zlepšit i chronická artritida. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z  200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, 73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti.

Infekce močového měchýře:
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se prý odstraní infekce měchýře a močových cest.

Bolesti zubů:
Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Dle uživatelů aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

Cholesterol:
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s  2dcl horké vody, které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je–li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Nachlazení:
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s  ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Prý se tím se vyřeší nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem:
Med se skořicí prý také pomáhá při bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Plynatost:
Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice prý pomáhají proti tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Posílení imunitního systému:
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelným užíváním medu bychom tedy měli dokázat posílit bílé krvinky v  jejich boji s  viry a bakteriemi.

Chřipka:
Vědci ve Španělsku prý zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Dlouhověkost:
Čaj vyrobený z  medu a skořice, je–li aplikován pravidelně, by měl pomáhat s potížemi dlouhého věku. Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody. Pít máme ¼  šálku 3x denně. To nám prý zajistí udržovat kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku.

Pupínky, boláky:
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v  pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláme denně pupínky prý do týdne zmizí i s kořeny.

Kožní infekce:
Aplikace medu a skořice na postižená místa prý působí blahodárně na ekzémy, pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Hubnutí:
Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.

Chronická únava:
Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v  medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med a skořici v  poměru 1 : 1 jsou čilejší a ohebnější. Dr. Milton, který tyto výzkumy prováděl říká, že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s  vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.

Zápach z  úst:
Dle poznatků lidí v Jižní Africe, kteří údajně kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou hned po ránu, zůstává jejich dech čerstvý po celý den.


No, ať už je to jakkoliv, medem a skořicí si rozhodně neublížíme.

Na závěr bychom myslím měli připojit celkem důležitou poznámku - dbejme na to odkud je med, který doma používáme. Jak jistě víte sami nejlépe, není med jako med.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist