Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ZAŽÍVÁNÍ

Není náhodou, že si my Češi neseme prvenství ve výskytu rakoviny tlustého střeva. Důvodem tohoto onemocnění může být nezdravý životná styl, stravovací návyky, nedostatek pohybu ale i kouření. K prevenci velmi kvalitně přispívá změna stravovacích návyků a to třeba na tzv. Středomořskou stravu. Ta obsahuje hodně ryb, zeleniny a ovoce. Pravdou je, že středomořský jídelníček obsahuje i červené víno, takže se nemusíte bát že byste už nemohli nikdy hřešit. Naopak červené víno obsahuje tzv. Fenolické látky. Mezi ne patří například resveratrol. Tato i mnoho dalších obsažených flavonoidů působí jak antioxidanty které dokáží zabraňovat kornatění tepen a vzniku trombóz. 

 

Faktorem hrajícím roli při onemocnění tlustého střeva může být vláknina. Vláknina se nachází v rostlinách (ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné výrobky). Její výhodou je kromě pozitivní funkce na trávicí trakt i fakt, že nemá téměř žádnou výživovou hodnotu a působí jako prebiotikum. Díky vysokému počtu nemocných tlustého střeva v ČR můžeme zcela jasně říci, že máme velký nedostatek vlákniny. Doporučené množství vlákniny je kolem 30g pro ženy a 35g pro muže.

 

Vlákninu nalezneme na trhu ve formě rozpustné a nerozpustné. Rozpustná vláknina způsobí bobtnání ve vodě. Tím docílí navýšení objemu tráveniny a usnadní pohyb tráveniny v trávicím traktu. Dlouhodobě dokáže snižovat obsah LDL cholesterolu. Naopak nerozpustná vláknina váže látky na svůj obsah a naše střeva lidově „kartáčuje“. Vyčistí nám střevo i od toxických látek.  Zdroj této vlákniny nalezneme například v semenech, ořeších nebo ovoci.

Vláknina:

 

 • udržuje střeva v pořádku (snižuje průjem a zabraňuje zácpě)
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • pomáhá při hubnutí
 • snižuje riziko rakoviny tlustého střeva
 • snižuje riziko rakoviny konečníku

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist