Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Žlutá zimnice

Popis Žluté zimnice

Žlutá zimnice je dalším druhem hemoragické horečky, avšak není to žádný nováček, provází lidstvo už stovky let. Vždy byla postrachem tropických zemí Ameriky a Afriky, kde zabíjela ve velkém. Zákeřné nemoci, jejíž příznaky se popisují v dobových záznamech jako zvracení tmavé tekutiny a zežloutnutí, se připisovaly nejrůznější možné i nemožné příčiny. Historie objevování příčiny nemoci je velmi dlouhá a zajímavá, vyžádala si mnoho lidských obětí a trvalo dlouhou dobu, než se podařilo objevit, že původcem onemocnění je virus čeledi Flaviviridae, který se někdy také řadí do skupiny tzv. arbovirů, což jsou viry přenášené členovci. Skutečně, virus žluté zimnice je přenášen komárem mezi opicemi a lidmi ale i mezi lidmi navzájem. Dnes se žlutá zimnice vyskytuje v tropických oblastech Afriky a Ameriky a ročně se nakazí přibližně 200 000 lidí, z nichž 30 000 zemře (předpokládá se však, že čísla jsou ještě mnohem větší, protože ne všechny nákazy jsou identifikovány). Valná většina případů pochází z Afriky.

Rizikové faktory Žluté zimnice

Rizikem je pobyt v zemích, kde se choroba vyskytuje a nedostatečná ochrana před komáry.

Příznaky Žluté zimnice

Inkubační doba (doba od nákazy k prvním příznakům) bývá nejčastěji 5-6 dní. Onemocnění probíhá ve dvou stádiích. První stádium se projevuje horečkou, třesavkou, bolestí v bederní oblasti. Teplota většinou vystoupá na 40 stupňů Celsia a trvá 3-4 dny. Obličej a jazyk získají tmavě červenou barvu a oči se „podlijí krví“ (začervenalé spojivky). Dále mohou být závratě a zvracení. Po tomto prvním stádiu se postiženému většinou na pár hodin uleví a horečka ustoupí. To však netrvá dlouho a teplota opět stoupne, celkový stav se začne rychle zhoršovat, obličej získává bledou barvu, postižený zvrací natrávenou krev (zvratky mají díky tomu černou barvu). Dochází k vážné poruše ledvin a jater. Játra bývají zvětšená a na dotek bolestivá. Právě porucha jaterních funkcí má za následek žloutenku, která je pro toto onemocnění typická a podle níž také dostala jméno.

Prevence Žluté zimnice

Už v dřívějších dobách se jako preventivní opatření provádělo systematické hubení komárů a ničení míst blízko lidských sídel, kde dochází k jejich rozmnožování. Jeden čas se dokonce myslelo, že se brzy žlutá zimnice vymýtí úplně. Jenže onemocnění má dva typy, městský a lesní typ. Městský typ je přenášen komárem z člověka na člověka a lesní typ přenáší komár převážně mezi opicemi, příležitostně také na člověka. A právě tento lesní typ je těžké postihnout, protože nákaza se vyskytuje v džungli a má mnoho ohnisek výskytu, která nelze postihnout. Proto je nutné se žlutou zimnicí pořád počítat.
Naštěstí byla pro žlutou zimnici, jako jedinou z hemoragických horeček, vyvinuta účinná vakcína. Je to živá oslabená vakcína - očkuje se živým virem, který je ale velmi oslabený, zdravý imunitní systém si s ním lehce poradí a vytvoří si tak imunitu, která trvá minimálně 10 let. Povinně se očkují osoby, které odjíždějí do Jižní Ameriky a rovníkové Afriky. Vakcína se podává jednorázově, podkožně, minimálně 10 dní před odjezdem. Očkování bohužel z ekonomických důvodů není dostupné statisícům obyvatel ohrožených oblastí, a proto jsou stále počty nakažených každý rok obrovské.

Léčba Žluté zimnice

Stejně jako u ostatních hemoragických horeček neexistuje účinná léčba, ale léčí se pouze příznaky. Důležitý je klid na lůžku, udržují se parametry vnitřního prostředí, pacient by měl dodržovat dietu stejnou jako při selhání jater a ledvin, někdy se podávají infuze glukózy. Při intenzivním krvácení do trávicího ústrojí se podává krevní transfuze. Dávají se také vysoké dávky vitaminu K. Při ledvinovém selhání se provádí hemodialýza.

Stav pacientů, kteří přežijí hlavní nápor nemoci, se většinou kompletně upravuje a následky jsou jen vzácné.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist