Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

MUDr. Josef Pekárek

MUDr. Josef Pekárek

 

Na bolest hlavy růžová pilulka, na žaludek bílá, na nespavost prášek na uklidnění a třikrát do roka antibiotika. Věděli jste, že my Češi trháme rekordy v nadužívání léků?

Jako zdravého a dobře se cítícího jedince by samo sebe označilo jen deset procent lidí a my ostatní jsme celodenní euforii zažívali naposledy v dětství.
Léčiva za 55 miliard Korun. Tohle množství proteklo českými lékárnami a nemocnicemi za jeden jediný rok. Není divu, dvě třetiny seniorů užívají denně víc než 6 tablet najednou, každý devátý Čech pravidelně užívá hypnotika a léky proti bolesti.

Pokud od 10 do 80 let věku slupneme denně jednu pilulku, je to 25550 tablet za život. To je pro představu 16 kilogramů tablet.

„My jsme tady 40, možná 50 let, vychováváni v tom, že zdravotnictví zvládne všechno, že dostaneme pilulku a budeme zdraví. Tím, že už je to několikátá generace, která v tom žije, tak nám to přijde jako normální.  Ale samozřejmě to normální není“, říká MUDr. Josef Pekárek.

Pilulka jako taková, je zajímavým fenoménem novodobé civilizace - je totiž dvojsečnou zbraní.

Na jednu stranu pomáhá a na druhou stranu 700 lidí každoročně umírá kvůli neúčinnosti antibiotik. Z toho 25000 pacientů v Evropské unii.

Z povědomí lidí vypadla důležitá věc -  že to, že máme nějaké zdravotní problémy, je vlastně výsledkem toho, že svůj organismus, ať už na fyzické, nebo na psychické úrovni, trvale přetěžujeme.

„Během krátké návštěvy u doktora Pekárka jsem se dozvěděla důvod řady svých zdravotních potíží - proč mě nesnesitelně bolí v kolenou při dřepu, proč mám krční páteř ztuhlou jako beton, jak to, že v noci neustále běhám na malou stranu, ačkoliv veškerá moje vyšetření ledvin jsou v pořádku a mnoho dalších příčin problémů fyzického a psychického rázu, ve kterých se poslední roky zoufale plácám“, uvedla jedna z mnoha pacientek, které s panem MUDr. Pekárkem svůj zdravotní stav konzultovaly.

MUDr. Josef Pekárek dále říká: „Konkrétně stres není pouze to, že je člověk takzvaně vynervovaný, ale má to své odezvy ve vegetativním nervovém systému – to je ten systém, který ovlivňuje, jestli třeba máme cévy stažené nebo roztažené, čili jestli máme vysoký tlak nebo nízký tlak.
Má to samozřejmě vliv na hormonální systém, na přenašeče nervových signálů v oblasti mozku.
Když jsme v napětí psychickém, každý si může odzkoušet, že je zároveň v napětí fyzickém, čili přetěžuje určité svalové skupiny a celý ten balík najednou potom vyústí v nějaký zdravotní problém.
 To je v podstatě velice přijatelné vysvětlení psychosomatiky“.

V nezdravém těle je vzájemná výměna informací mezi buňkami narušena. Za to mohou viry, bakterie, elektrický smog, plísně, alergeny.  Odstranění této dysfunkce napomáhá právě biorezonance.

Funkci biorezonace vysvětluje MUDr. Pekárek takto: „Biorezonance funguje tak, že organismus podporujete takovým způsobem, aby byl schopný danou nemoc nebo zdravotní problém si sám vyřešit. Jakoby ho informujete, jak vypadá normální a zdravá funkce daného orgánu.
Když sem přijde člověk, který má nějaké zdravotní problémy, tak to musíme řešit z různých úhlů pohledu. Není to pouze o tom, že ho zapojím na přístroj a ten přístroj všechno sám vyřeší. Ten člověk se musí vyléčit sám“.

Není to jednoduché téma, protože v určitém stádiu nemoci se farmaceutické léčbě nelze vyhnout. Co možné je, je vzniku onemocnění předejít, a to především tím, že nebudeme ignorovat fakt, že naše tělesná a duševní schránka tvoří jeden celek.

„Lidské tělo má celou řadu regulačních schopností a schopnost sebeléčení a kompenzace, ale v okamžiku, kdy tyto mechanismy přetížíme a ony přestanou zvládat zátěž, objeví se nemoc. Léky by měly být používány až tam, kde se jedná o akutní stav, a nebo pro doplněk změny celého životního stylu. Léky by měly být SOS a nikoliv základ léčby“, uzavírá pan MUDr. Pekárek.

 

Zdroj: volný přepis viedoreportáže z www.stream.cz

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist