Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Alternativní medicína ve Švýcarsku


Každá země se na alternativní medicínu dívá trochu jinak. Většina zemí má skeptický pohled na věc, ale jsou tu i světlá místa. Pojďte se s námi podívat na zemi která ZATÍM je stále ještě snem pro Českou republiku.

 

„Ve Švýcarsku bylo lidovým hlasování v roce 2009 přijato rozhodnutí, že úkony a medikamenty z oblasti tzv. komplementární medicíny jsou hrazeny nemocenskými pojišťovnami. V zemi pracuje celkem 33.000 lékařů, z toho 15.000 v nemocnicích, 18 tisíc v privátních praxích. Z těchto 18 tisíc je asi 6000 "domácích lékařů", tj. našich "obvoďáků", 12 tisíc jsou odborní lékaři.

Naproti tomu registrovaných léčitelů, kteří provozují např. čínskou medicínu, bylinkářství, chiropraktiku, homeopatii nebo antroposofii je téměř 30.000. Jejich počet stále roste. Zákon jim neklade žádné zvláštní překážky. Také výrobci léčiv tomu nebrání. Dříve bylo několik tisíc lékařů, kteří komplementární medicínu rovněž provozovali, jejich počet však klesá, zejména mezi mladými lékaři, jednak sázejí více na školskou medicínu, jednak - a to jistě hraje také roli - nemocenské pokladny jim úhradu za komplementární medicínu ztěžují. Některé úkony nebo léčiva jsou totiž vázány na to, zda pacient má vedle základního pojištění také tzv. "připojištění". A protože to je drahé, je takových pacientů málo. Pro ilustraci: základní pojištění dělá na jednoho pacienta měsíčně kolem 500 švýcarských franků (na koruny to přepočteš násobkem 27, což je hodnota jednoho franku ve směnárně), připojištění dělá dalších 500 franků měsíčně, čili kolem 1000 franků měsíčně. Pro srovnání: průměrný měsíční příjem je tu 5500 franků měsíčně, čili nemocenské (s připojištěním) dělá skoro 20% měsíčního příjmu. To pochopitelně hraje větší roli než stanovisko státu, který je ke komplementární medicíně jistě tolerantní.“


Pár zajímavostí z následujícího zdroje:

http://www.ulekare.cz/clanek/svycarska-vlada-homeopatie-se-vyplaci-17771

 

 

Alternativa jako cesta ke zdraví:

Zpráva shledává, že celkové náklady lékařů specializujících se na homeopatii poklesly o 15,4% ve srovnání s lékaři praktikujicími klasickou medicínu, stejně tak jako i s lékaři, kteří praktikují jinou alternativní či doplňkovou léčbu (kromě homeopatie)(2). Takové snížení nákladů představuje potencionální úsporu stovek miliónů dolarů. Signifikantní 15% úspora nákladů na zdravotní péči spojená s praktikováním alternativní medicíny jako je homeopatie, akupunktura či antroposofická medicína byla potvrzena i nezávislou holandskou studií, která analyzovala pohledávky z velké zdravotní pojišťovny (Kooreman, Baars, 2011). Dle této studie jsou nižší náklady důsledkem menšího počtu pobytů v nemocnici a méně častého předepisování drahých léků. Ze studie také vyplývá, že pacienti, kteří podstupují alternativní či doplňkovou léčbu, žijí déle.

Nemoci se méně vrací:

Autoři zprávy odkazují na četné studie, které hodnotily efektivitu nákladů homeopatické versus konvenční léčby u pacientů,kteří trpí specifickými zdravotními problémy, jako je například neplodnost žen, revmatoidní artritida, zánět středního ucha, trávící potíže či respirační alergie. Podstatný rozdíl v nákladech byl nalezen v léčbě ženské neplodnosti. Studie dětí s infekcí horních cest dýchacích konstatovala, že děti, které byly léčeny homeopatiky, trpěly méně recidivami a měly nižší spotřebu antibiotik než klasicky léčené děti. Jiná studie sledovala 569 pacientů s revmatickým onemocněním a shledala, že po zahájení homeopatické léčby mohlo 29% pacientů přestat užívat klasickou léčbu, u 33% se podařilo snížit závislost na lécích a jen u pouhých 6% pacientů bylo nutné navýšení klasické léčby. 

 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist