Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Oligoterapie

Oligoterapie

Stopové prvky 

CELKOVÁ A GLOBÁLNÍ OLIGOTERAPIE JAKÁ JE ROLE STOPOVÝCH PRVKŮ?

Stopové prvky (oligoelementy) jsou katalyzátory biologických funkcí v těle, bez nich by nic nefungovalo a nebyl by žádný život.

K ČEMU SLOUŽÍ KATALYZÁTORY?

Katalyzátory usnadňují biologické funkce tím, že snižují čas a energii potřebnou k jejich uskutečnění. Na konci reakce zůstávají neporušené a mohou být znovu použity. Teoretický příklad katalýzy: FUNKCE = přemístění velkého kusu dřeva na zemi SUBSTRÁT = látka, na které probíhá katalytická reakce (velký kus dřeva) ENZYM = specifický nástroj činnosti (osoby) KATALYZÁTOR = motor či energie nástroje (polena dřeva) Konkrétní příklad katalýzy: hemoglobin řidič kamionu = dodavatel železa dálnice = plíce - buňky FUNKCE = buněčné dýchání = přenos substrátu SUBSTRÁT = kyslík nebo oxid uhličitý ENZYM = kamion - hemoglobin KATALYZÁTOR = řidič kamionu - železo

PROČ JE ROZUMNÉ JE UŽÍVAT K LÉČENÍ ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ?

Být nemocný znamená fungovat špatně nebo „méně dobře“. Je proto bio-logické, tj. logické vůči životu, používat tyto prvky, díky kterým náš metabolismus bude fungovat přirozeně, nalezne rovnováhu a znovu nabude zdraví.

PROČ JE OLIGOTERAPIE JEDINOU BIOLOGICKOU CELOSTNÍ TERAPIÍ?

Každý přírodní nebo syntetický lék působí momentálně a pouze částečně nahradí nedostatečné fungování organismu. Je však následně rozpoznán jako cizí prvek a vyloučen naším imunitním systémem a vylučovacími orgány.

Stopové prvky jsou přirozenou součástí těla a jako takové nejsou považovány za cizí těleso. Naopak jsou integrovány, aby působily a zůstaly v organickém prostředí, jak příroda zamýšlela. To je důvod, proč je oligoterapie integrovanou biologickou léčbou, zatímco jiné terapie jsou terapiemi zástupnými (náhradními). Příklad: Železo je součástí molekuly hemoglobinu, jehož je přirozeným katalyzátorem.

JAKÝ JE CÍL OLIGOTERAPIE?

Obnovit narušené funkce organismu.

O JAKÉ STOPOVÉ PRVKY JDE?

Vápník (Ca), fluor (F), hořčík (Mg), fosfor (P), draslík (K), křemík (Si), síra (S), mangan (Mn), měď (Cu), kobalt (Co), železo (Fe), molybden (Mo), zinek (Zn), nikl (Ni), chrom (Cr), selen (Se), jód (I), vanad (V).

JAK JSOU NA TOM KVANTITATIVNĚ?

0,01% naší hmotnosti, což potvrzuje jejich jméno, protože „oligo" v řečtině znamená „málo".

KOLIK POTŘEBUJEME STOPOVÝCH PRVKŮ A KDE JE NAJÍT?

Potřebné množství Naše potřeba jednotlivých prvků je velmi odlišná. Potřebujeme například 300 mg hořčíku denně, ale pouze 0,1 mg selenu. Tyto potřeby jsou pokryty, s výjimkou výjimečných případů, příjmem potravy. Nutriční nedostatky se vždy vztahují k určitému prvku v určitém regionu, za předpokladu, že jíme jen to, co se pěstuje na daném místě.

Nedostatky různého původu ve vzestupném pořadí podle důležitosti:

1) nižší příjem (podvýživa);
2) zvýšené potřeby (fyzická námaha, těhotenství...);
3) vyšší ztráty (specifické nemoci);
4) špatné vstřebávání, malabsorpce (špatná asimilace);
5) blokády. b) kvalitativní potřeby Setkáváme se naopak často s nedostatky vzniklými kvůli problémům se vstřebáváním stopových prvků v těle a kvůli blokádám vzniklým působením vnějších faktorů: léky, alkohol, tabák, životní styl, stres atd. Jde tedy o kvalitativní a ne kvantitativní problém.

CO JE JEJICH KVALITATIVNÍM PŘÍNOSEM?

Stopové prvky a minerály ze stravy musí nejprve projít zažívacím traktem, aby se mohly rozložit a vstřebat. Ty, kterých se používá v oligoterapii, jsou ionizovány, tzn. rovnou schopné asimilace, takříkajíc „předtráveny“. Ionizovaná forma se povinně uchovává v roztoku.

JAKÉ JSOU VÝHODY IONIZOVANÉ FORMY?

Ionizovaná forma umožňuje užívání mnohem slabších dávek se zvýšenou účinností. Ionizované stopové prvky rychle přecházejí do krevního oběhu, aniž by bylo nutné je strávit, aby došlo k jejich asimilaci. Jejich rychlá asimilace se zvyšuje, a návrat ke zdraví se urychluje. Navíc užívání slabých dávek ve specifických poměrech a množstvích znemožňuje intoxikaci. I když jsou nezbytné pro život, mohou být stopové prvky v nadměrném množství dokonce toxické, ale k tomu je třeba najednou požít 200 dávek těch nejvíce toxických nebo až 1200 dávek méně toxických prvků.

PROČ KOMPLEXNÍ SLOUČENINY STOPOVÝCH PRVKŮ?

Žádný metabolismus nelze omezit na jedinou reakci nezávislou na zbytku organismu. Takové komplexní pochody jako je trávení, imunita, nervová odolnost, atd. nemohou být obnoveny přínosem jediného prvku. Z tohoto důvodu se jich nezbytně doporučuje užívat více. Na základě těchto úvah, Michel Deville, ředitel Centra pro výzkum a aplikace stopových prvků (Centre de Recherches et d’Applications sur les Oligoéléments, CRAO), od roku 1974 vyvinul a otestoval komplementy stopových prvků, které umožňují doporučit stopové prvky na skupinu reakcí (katalytických) týkajících se buď jednoho zdravotního problému (např. anémie), nebo komplexních pochodů (např. oběhového systému).

JAKÉ JSOU VÝHODY TÉTO NOVÉ METODY?

- bere v potaz nejnovější objevy v oblasti biologické katalýzy;
- zjednodušuje doporučení a užívání pro uživatele, které vede k lepší péči, a tudíž k lepším výsledkům;
- snižuje náklady.

OBLASTI A VÝSLEDKY

Užívání těchto doplňků stopových prvků poskytuje rychlé a trvalé výsledky, a to zejména ve třech oblastech, které představují samy o sobě asi 80% všech zdravotních problémů:
1. Neuropsychické poruchy, což umožňuje bez rizika návyku nebo závislosti překonat úzkost, nervozitu, podrážděnost, depresivní stavy, stres a období odvykání (cigarety, alkohol, drogy, léky) atd.
2. Imunitní nedostatky v případě chronických nebo akutních infekcí, chřipka, nachlazení, onemocnění ORL, zánět močového měchýře, kolibacilóza, průjem, atd. 
3. Revmatismus: - degenerativní: artróza a osteoporóza, při nichž užívání stopových prvků dosáhlo 85% pozitivních výsledků (zlepšení nebo stabilizace), lékařské statistiky Dr. Picarda se opírají o 50000 klinických případů (viz s.) - zánětlivý: artritida, revmatoidní artritida a akutní zánětlivý revmatismus.

JINÉ OBLASTI, KDE JE UŽITEČNÉ UŽÍVÁNÍ DOPLŇKOVÝCH STOPOVÝCH PRVKŮ

- kardiovaskulární problémy, poruchy tlaku, kardiopatie, nemoci oběhového ústrojí, křeče, atd.;
- endokrinní problémy, obezita, neplodnost, hypotyreóza a hypertyreóza, menstruační poruchy, frigidita, impotence, celulitida, ztráta chuti k jídlu, atd.;
- zažívací problémy, cholesterol, non-inzuli dependentní diabetes, zácpa, atd.;
- alergie: astma, senná rýma, ekzém, atd.;
- anémie;
- problémy s ledvinami (vylučováním moči): ledvinová nedostatečnost, retence tekutin, acidóza, atd.;
- degenerativní onemocnění: přínos látek účinných proti volným radikálům;
- příprava na operaci a rekonvalescenci.

STOPOVÉ PRVKY A JEJICH KLASICKÉ INDIKACE

Bismut (Bi) Proti infekcím krku a horní části trávicího traktu: angína, zánět mandlí, zánět hrtanu, zánět žaludku, jícnu.

Vápník (Ca) Obnova kostní tkáně, řízení svalové kontrakce a podpora nervových impulsů. Artróza, osteoporóza, zubní kazy, demineralizace, zlomenina, růstová retardace, neuromuskulární problémy, spasmofolie, těhotenství, koagulace.

Kobalt (Co) Vazodilatační, hypotonický, hepatoprotektivní, hypoglikemický a antispazmatický prostředek. Arteriální spasmus, arteritida dolních končetin, vysoký krevní tlak, bušení srdce, úzkost, křečové žíly, hemoroidy, migrény, anémie, aerofagie (polykání vzduchu, říhání), škytavka, křeče.

Měď (Cu) Stimulace sebeobrany, energizující prostředek, podporuje vstřebávání železa, stimulant proti volným radikálům. Infekční stavy a akutní nebo chronické záněty, chřipka, astenie, anémie z nedostatku železa, zánětlivý revmatismus, retardovaný růst, degenerace, chronický průjem.

Železo (Fe) Buněčné okysličení, anémie, krvácení, těhotenství, poruchy schopnosti k fyzické námaze.

Fluor (F) Regulátor metabolismu kostí (vápník): artróza, osteoporóza, demineralizace, růst, zubní kazy, vymknutí kloubů, arterioskleróza, těhotenství.

Jód (I) Regulátor štítné žlázy: poruchy štítné žlázy (hyper nebo hypo).

Lithium (Li) Regulátor nervového systému, diuretikum, deprese, nervozita, úzkost, nespavost, úzkost, nestabilita charakteru, premenstruační syndrom, zadržování vody.

Hořčík (Mg) Kardiovaskulární a nervové tonikum, imunitní stimulant, regulátor metabolismu vápníku. Fyzická a duševní únava, fibromyalgie, spasmofilie, tetanie, deprese, nespavost, chronické zažívací poruchy, infekční stavy, hypertenze, křeče, demineralizace.

Mangan (Mn) Univerzální znecitlivující prostředek, imunitní, hormonální a kostní stimulant, regulátor glykemie a nervového systému NIDDM diabetes, retardace růstu, neurologické problémy, poškození jater, infekce, alergické kožní poruchy, bolesti hlavy, senná rýma, spastická rinitida, astma, infarkt, selhání ledvin, rakovina, vředy, neplodnost.

Molybden (Mo) Katalyzátor xantinoxidázy, který umožňuje fixovat železo na ferritinu, anémie.

Fosfor (P) Regulátor metabolismu vápníku, lék proti křečím, diuretikum, svalová slabost, křeče, osteoartróza, osteoporóza, poruchy zubů, spasmofilie, tetanie, křeče, poruchy paměti, ztráta vlasů, křehké nehty.

Draslík (K) Diuretikum, regulátor nadledvinek Hypotenze, zadržování vody, obecně únava, celulitida, obezita, otoky, artróza, artritida, srdeční choroby a neuropsychiatrické poruchy.

Selen (Se) Antioxidant, proti volným radikálům, anti-infekční, detoxikuje těžké kovy. Degenerativní onemocnění, oslabený imunitní systém, zánětlivá a infekční onemocnění.

Křemík (Si) Stimuluje růst buněk (kostí, kůže, nehtů, vlasů), remineralizace. Artróza, osteoporóza, zpomalení růstu, regenerace pleti, demineralizace, vypadávání vlasů, křehké nehty.

Síra (S) Znecitlivění, detoxikace jater, konstituent tkání Alergie, astma, žlučové cesty, artritida, kožní problémy, ztráta vlasů, křehké nehty.

Zinek (Zn) Regulátor hormonálního a nervového systému, protiinfekční, anti-degenerativní hojič Hormonální poruchy, menopauza, andropauza, impotence, kožní problémy, vlasy a nehty, infekce, záněty, poruchy nervového systému, degenerativní onemocnění

Měď – zlato – stříbro (Cu-Au-Ag) Povzbuzující, protiinfekční, protizánětlivý, imunostimulační prostředek. Fyzická a duševní slabost, akutní nebo chronické infekce, chřipka, onemocnění ORL, infarkt, degenerativní onemocnění, operace a rekonvalescence, zimní prevence.

Mangan – kobalt (Mn-Co) Regulátor kardiovaskulárního a neurovegetativního systému. Pokles energie a paměti, poruchy kardiovaskulárního systému, lehčí pesimismus, úzkost, fibromyalgie, spasmofilie, dna, menopauza.

Mangan – měď (Mn-Cu) Při astenických stavech a chronických infekčních stavech. Fyzická a duševní nedostatečnost, respirační a ORL obtíže, zánět močového měchýře, zánětlivý revmatismus, nedostatečná menstruace, hypotyreóza, ekzém.

Zinek – měď (Zn-Cu) Regulátor stavu hypofýzy, nadledvinek a pohlavních orgánů. Genitální a pubertální poruchy, ospalost, sexuální nedostatečnost, menopauza, neplodnost, premenstruační syndrom, záněty a infekce.

Zinek – nikl – kobalt (Zn-Ni-Co) Regulátor hypofýzy a pankreatu, hypoglykemických stavů. NIDDM diabetes, potřeba cukru, zažívací potíže, nepravidelná chuť k jídlu, nesnášenlivost potravy, nadýmání, žravost, bolesti hlavy od zažívání, únava a ospalost po jídle, obezita.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist