Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • ZAPPER CENTRUM

  ZAPPER CENTRUM

  Produkty a služby alternativní medicíny

  Měření a diagnostika

  Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

  Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

  Odborné poradenství a individuální přístup

   

   

  Přečtěte si více
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Odkyselení a voda

Odkyselení organismu

V podstatě velmi jednoduše řečeno, naše zdraví je závislé na rovnováze kyselých a zásaditých látek v našem organismu. Říká se tomu acido-bazická rovnováha.

Jak jednoduše poznáme, že jsme překyselení?
Můžeme se cítit unavení, mít problémy s bolestmi kloubů, může to souviset i s přibýváním na váze, či svěděním kůže. Překyselení se pochopitelně promítá také v našich náladách, kdy se nám může "vařit krev", či můžeme být velmi přecitlivělí a nestálí.

Tělo samo o sobě je stvořeno k tomu, aby fungovalo jako plně vyvážený celek, ovšem "původně" bylo počítáno s tím, že základem je udržet tuto acido-bazickou rovnováhu.
Velká část pochodů v těle je zaměřena na to, aby udržovala PH krve v optimálním stavu, a tak, když je naše tělo překyselené, v prvé řadě pracuje vnitřní systém na tom, aby srovnalo PH krve. A to i za cenu, že někde "ubere" ostatním orgánům.

Kyseliny a naše tělo
Některé kyseliny si tělo tvoří samo v rámci biochemických pochodů v organismu, jiné přijímáme stravou. Jediné, co dokáže zharmonizovat naše vnitřní prostředí, plné kyselých látek jsou látky zásadité, tedy např. minerály a stopové prvky.
Určitě nemůžeme spoléhat na to, že v poměru vzniku kyselých látek dokážeme minimálně stejné množství látek zásaditých doplnit v běžné stravě. Vzhledem ke zpracování a pěstování většiny potravin, spíš celou situaci ještě umocníme. Je proto tedy vhodné zařadit do svého jídelníčku pravidelně i doplňky stravy, které nám pomohou udržovat naši acido-bazickou rovnováhu v optimálních hodnotách.


Kvalita vody
Běžně dostupná voda, ke které se můžeme dostat, je více kyselá, než je pro naše tělo optimální.  A to i přes to, že s největší pravděpodobností je kohoutková voda stále zřejmě nejlepší variantou pro volbu zdroje vody našeho pitného režimu. Je tedy vhodné, pokud to jen trochu jde, vykouzlit z ní vodu zásaditou - např. díky přístroji Aguator Silver. Nejedná se o "obyčejný filtr na vodu".
Ačkoliv většina filtrů vodu perfektně vyčistí, nedokáže změnit její PH. A to je pro nás v rámci zajištění kvalitní detoxikace či udržení acido-bazické rovnováhy v těle zásadní.

Vzhledem k tomu, že naše tělo je složeno minimálně ze 70% z vody, bylo by více než moudré při odkyselení zajistit tělu přísun zásadité vody, která se mnohem lépe vstřebává do buněk a tělo má tak okamžitý pocit většího přísunu vody, než by mělo při doplnění stejného množství vody kyselé. A my tak zvládneme obrovský kus práce při detoxikaci a v podstatě bez námahy.

Alkalizace organismu pomocí zásadité vody by vždy měla předcházet samotné očistě orgánových skupin, jak jsou např.játra a žlučník, tenké střevo a srdce, ledviny a močový měchýř atd.

 

Autor: Michaela Matějčková
 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist