Odkyselení a voda
Odkyselení organismu
V podstatě velmi jednoduše řečeno, naše zdraví je závislé na rovnováze kyselých a zásaditých látek v našem organismu. Říká se tomu acido-bazická rovnováha.
Jak jednoduše poznáme, že jsme překyselení?
Můžeme se cítit unavení, mít problémy s bolestmi kloubů, může to souviset i s přibýváním na váze, či svěděním kůže. Překyselení se pochopitelně promítá také v našich náladách, kdy se nám může "vařit krev", či můžeme být velmi přecitlivělí a nestálí.
Tělo samo o sobě je stvořeno k tomu, aby fungovalo jako plně vyvážený celek, ovšem "původně" bylo počítáno s tím, že základem je udržet tuto acido-bazickou rovnováhu.
Velká část pochodů v těle je zaměřena na to, aby udržovala PH krve v optimálním stavu, a tak, když je naše tělo překyselené, v prvé řadě pracuje vnitřní systém na tom, aby srovnalo PH krve. A to i za cenu, že někde "ubere" ostatním orgánům.
Kyseliny a naše tělo
Některé kyseliny si tělo tvoří samo v rámci biochemických pochodů v organismu, jiné přijímáme stravou. Jediné, co dokáže zharmonizovat naše vnitřní prostředí, plné kyselých látek jsou látky zásadité, tedy např. minerály a stopové prvky.
Určitě nemůžeme spoléhat na to, že v poměru vzniku kyselých látek dokážeme minimálně stejné množství látek zásaditých doplnit v běžné stravě. Vzhledem ke zpracování a pěstování většiny potravin, spíš celou situaci ještě umocníme. Je proto tedy vhodné zařadit do svého jídelníčku pravidelně i doplňky stravy, které nám pomohou udržovat naši acido-bazickou rovnováhu v optimálních hodnotách.
Kvalita vody
Běžně dostupná voda, ke které se můžeme dostat, je více kyselá, než je pro naše tělo optimální. A to i přes to, že s největší pravděpodobností je kohoutková voda stále zřejmě nejlepší variantou pro volbu zdroje vody našeho pitného režimu. Je tedy vhodné, pokud to jen trochu jde, vykouzlit z ní vodu zásaditou - např. díky přístroji Aguator Silver. Nejedná se o "obyčejný filtr na vodu".
Ačkoliv většina filtrů vodu perfektně vyčistí, nedokáže změnit její PH. A to je pro nás v rámci zajištění kvalitní detoxikace či udržení acido-bazické rovnováhy v těle zásadní.
Vzhledem k tomu, že naše tělo je složeno minimálně ze 70% z vody, bylo by více než moudré při odkyselení zajistit tělu přísun zásadité vody, která se mnohem lépe vstřebává do buněk a tělo má tak okamžitý pocit většího přísunu vody, než by mělo při doplnění stejného množství vody kyselé. A my tak zvládneme obrovský kus práce při detoxikaci a v podstatě bez námahy.
Alkalizace organismu pomocí zásadité vody by vždy měla předcházet samotné očistě orgánových skupin, jak jsou např.játra a žlučník, tenké střevo a srdce, ledviny a močový měchýř atd.
Autor: Michaela Matějčková