Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Černý česnek: přínosy pro zdraví a jeho využití v kuchyni

Černý česnek je relativně novým produktem na trhu potravinářských výrobků, ale jeho popularita rychle roste díky jeho vynikající chuti a mnoha zdravotním přínosům. V tomto článku se podíváme na to, co je černý česnek, jak se vyrábí, jaké jsou jeho přínosy pro zdraví a jak ho lze použít v kuchyni.


Co je černý česnek?

Černý česnek je fermentovaná verze běžného česneku, která se vyrábí zahříváním bílého česneku při nízké teplotě a vlhkosti po dobu až 40 dnů. Tento proces fermentace mění chemickou strukturu bílého česneku a výsledkem je tmavý, měkký a sladký česnek s jemnou chuťovou profilací.

 

Pěkné video o černém česneku zde:

https://youtu.be/CPaWs2AOvq4

 

Jak se vyrábí černý česnek?

Proces výroby černého česneku je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje několik speciálních zařízení a postupů. Bílý česnek se nejprve ukládá do speciálního zařízení, které udržuje konstantní teplotu a vlhkost. Následně je zahříván po dobu až 40 dnů, čímž dochází k procesu fermentace. Během fermentace se mění chemická struktura bílého česneku a vznikají nové sloučeniny, které jsou zodpovědné za výraznou chuť a vůni černého česneku.


Černý česnek vs. běžný česnek

Černý česnek se vyrábí fermentací běžného česneku po dobu několika týdnů až měsíců. Během tohoto procesu se mění chuť, textura a vzhled česneku. Černý česnek má sladší chuť než běžný česnek a je měkčí na dotek. Navíc má i tmavou barvu, která pochází z reakce mezi cukry a aminokyselinami během fermentace.


Výhody černého česneku

Černý česnek obsahuje více antioxidantů a má vyšší koncentraci allicinu než čerstvý česnek. Podobně jako běžný česnek, i černý česnek obsahuje mnoho účinných látek, které jsou pro naše zdraví prospěšné. Mezi tyto látky patří:

 1. S-allylcystein (SAC)

SAC je látkou, která se vyskytuje v černém česneku a má vynikající antioxidační vlastnosti. Pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály a může tak pomoci předcházet různým nemocem, jako jsou například srdeční choroby a některé druhy rakoviny.

 1. Flavonoidy

Černý česnek obsahuje i flavonoidy, které jsou známé pro své protizánětlivé a antioxidační účinky. Tyto látky mohou pomoci snížit záněty v těle a předcházet vzniku různých nemocí.

 1. Aminokyseliny

Černý česnek obsahuje také mnoho aminokyselin, které jsou pro naše tělo nezbytné. Patří mezi ně například arginin, který může pomoci snížit krevní tlak a podporovat zdraví srdce.

 1. Vitamíny a minerály

Černý česnek obsahuje i různé vitamíny a minerály, které jsou důležité pro naše zdraví. Patří mezi ně například vitamín C, vitamín B6, hořčík a selén.


Přínosy černého česneku pro zdraví

Jeden z hlavních důvodů, proč se černý česnek stává stále populárnějším, jsou jeho mnohé zdravotní přínosy. Níže je uveden seznam několika hlavních zdravotních výhod černého česneku:

 1. Podpora imunitního systému - černý česnek obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a podporují imunitní systém.
 1. Zlepšení kardiovaskulárního zdraví - černý česnek obsahuje látky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a mohou tak snížit riziko srdečních onemocnění.
 2. Protirakovinné účinky - některé studie potvrzjí, že černý česnek může pomoci při léčbě některých typů rakoviny.
 3. Zlepšení trávení - černý česnek obsahuje látky, které podporují trávení a mohou tak snížit riziko zažívacích problémů.
 4. Snížení krevního tlaku - některé studie ukázaly, že konzumace černého česneku může snížit krevní tlak a snížit tak riziko vzniku hypertenze.
 5. Podpora zdraví mozku - černý česnek obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci chránit mozek před oxidativním stresem a zlepšit kognitivní funkce.
 6. Protizánětlivé účinky - černý česnek obsahuje látky, které pomáhají snižovat záněty v těle a mohou tak pomoci snížit riziko vzniku řady onemocnění.


Jak používat černý česnek v kuchyni?

Černý česnek lze použít v kuchyni jako běžný česnek, ale díky svému sladkému a jemnému chuťovému profilu je ideální pro přípravu různých omáček, marinád, dipů, polévek a rizot. Některé recepty dokonce používají černý česnek jako náhradu za karamelizovanou cibuli, což dodá jídlu hloubku a bohatost chuti.

Zde je pár jednoduchých nápadů na to, jak lze použít černý česnek v kuchyni:

 1. Omáčky a marinády - smíchejte černý česnek s olivovým olejem, octem a kořením a použijte jako omáčku nebo marinádu pro maso, ryby nebo zeleninu.
 2. Dipy a pomazánky - smíchejte černý česnek s kvalitním jogurtem, tvarohem nebo sýrem a použijte jako dip nebo pomazánku na chléb nebo kekse.
 3. Polévky a rizota - přidejte černý česnek do polévky nebo rizota pro hloubku chuti a bohatost.
 4. Saláty - nakrájejte černý česnek na tenké plátky a použijte jako přísadu do salátů.


Kombinace běžného a černého česneku

Kombinace těchto dvou druhů česneku může být pro vaše zdraví velmi prospěšná. Vyzkoušejte například následující recept na černý česnek s citronem a medem:

Složení:

 • 2-3 stroužky černého česneku
 • 1 citron
 • 1 lžíce medu
 • 1 šálek vody

Postup:

 1. Nakrájejte citron na plátky a odstraňte semena.
 2. Vložte citronové plátky, stroužky černého česneku a vodu do mixéru a mixujte, dokud není směs hladká.
 3. Přidejte lžíci medu a znovu promíchejte.
 4. Nalijte směs do sklenice a vypijte.

Tento nápoj můžete konzumovat jednou denně a využít tak všechny účinky česneku pro zdraví vašeho srdce a celkově pro své zdraví. Černý česnek pomáhá snižovat krevní tlak, cholesterol a cukr v krvi, což jsou klíčové faktory pro zdraví srdce. Navíc jeho vyšší koncentrace allicinu může pomoci při léčbě infekcí, snižovat záněty a podporovat celkovou imunitu.

Nejenže vám tato kombinace černého česneku a citronu s medem pomůže zlepšit zdraví srdce a celkové zdraví, ale také je to skvělý způsob, jak posílit vaši imunitu a chránit své tělo před nemocemi. Pokud se rozhodnete pravidelně konzumovat černý česnek, můžete očekávat mnoho dalších výhod pro své tělo.


Závěr

Černý česnek je zajímavý a chutný produkt s mnoha zdravotními přínosy. Mezi nejvýznamnější patří:

 1. Snížení rizika srdečních chorob

Černý česnek může pomoci snížit riziko srdečních chorob. Důvodem je jeho obsah SAC, který může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. To může pomoci snížit riziko tvorby plaků v cévách a tím i riziko srdečních chorob.

 1. Podpora imunitního systému

Černý česnek obsahuje mnoho látek, které mohou podporovat imunitní systém. Patří mezi ně vitamín C, flavonoidy a aminokyseliny. Tyto látky mohou pomoci chránit tělo před infekcemi a chorobami.

 1. Pomoc při léčbě rakoviny

Některé studie naznačují, že černý česnek může pomoci při léčbě některých typů rakoviny.

 

Odkazy na zajímavé články na téma černý česnek:

http://www.vyvazenezdravi.cz/ucinne-latky-ve-starenem-cesneku-pro-zdravi-srdce

http://www.vyvazenezdravi.cz/cerny-cesnek-podruhe-tentokrat-s-jednim-c-navic

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist