Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Nebezpečné zubní pasty

Zubní pasta se dnes používá jako základní nástroj pro ústní hygienu. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že většina zubních past obsahuje ingredience, které nejsou prospěšné pro zdraví. V tomto článku se podíváme na tyto nezdravé složky a rizika spojená s používáním zubních past.

VIDEO: Co na používání zubních past říká Karel Hádek - znalec z oblasti biochemie a fytoterapie?

 

Nezdravé ingredience v zubních pastách

Mnoho zubních past obsahuje nezdravé ingredience, jako jsou umělá sladidla, chemické barviva, triclosan a mikroplasty. Tyto ingredience mohou mít negativní vliv na zdraví a mohou dokonce přispět k vzniku zdravotních problémů.

Umělá sladidla jsou běžně používána v zubních pastách, aby se snížilo množství cukru v produktu. Avšak mnoho z těchto sladidel, jako jsou aspartam a sukralóza, jsou potenciálně škodlivé pro lidské tělo a mohou způsobovat problémy s trávením a dokonce způsobovat rakovinu.

Chemická barviva jsou používána pro získání barevného efektu zubní pasty. Tyto barviva jsou však často zdrojem alergických reakcí a mohou také mít negativní vliv na zdraví.

Triclosan je antibakteriální složka, která se často nachází v zubních pastách. Tyto složky se však ukázaly jako škodlivé pro lidské tělo a mohou být spojeny s řadou zdravotních problémů, jako jsou problémy s hormonální rovnováhou a imunitní systém.

Mikroplasty jsou malé částice plastu, které jsou často přidávány do zubních past pro zvýšení abraze, čímž dochází ke zlepšení účinku čištění. Tyto mikroplasty se však ukázaly jako škodlivé pro životní prostředí a mohou také být škodlivé pro lidské tělo.


Rizika spojená s používáním zubních past

Používání zubních past, které obsahují nezdravé složky, může mít řadu negativních vlivů na lidské zdraví. Tyto negativní účinky mohou zahrnovat alergické reakce, problémy s trávením, hormonální nerovnováhu a dokonce i  vývoj zdravotních problémů jako jsou rakovina a další závažná onemocnění.

Umělá sladidla mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi a mohou také mít negativní vliv na metabolismus. Tyto sladidla jsou také spojována s řadou zdravotních problémů, jako jsou problémy s trávením, migrény a dokonce i s rakovinou.

Chemická barviva mohou způsobit alergické reakce, záněty a podráždění ústní sliznice. Tyto látky mohou také mít negativní vliv na dýchací cesty a způsobovat astma a další zdravotní problémy.

Triclosan může mít negativní vliv na hormonální rovnováhu v těle a může způsobovat problémy s imunitním systémem. Tato látka může také přispět k vzniku bakterií, které jsou odolné vůči antibiotikům.

Mikroplasty mohou být nebezpečné pro lidské zdraví a mohou být spojeny s řadou zdravotních problémů. Tyto částice se mohou hromadit v těle a způsobovat záněty a další problémy.


Jak vybrat zdravou zubní pastu

Při výběru zubní pasty je důležité se zaměřit na produkty, které obsahují přírodní ingredience. Tyto produkty jsou méně pravděpodobné, že způsobí zdravotní problémy a jsou obvykle bezpečnější pro použití.

Je také důležité se zaměřit na složky, jako jsou fluoridy a přírodní extrakty, které jsou známé pro své zdravotní přínosy. Fluoridy jsou nezbytné pro posilnění skloviny a prevenci kazy. Přírodní extrakty, jako jsou mentol, šalvěj a mátová silice, mohou pomoci chránit zuby a dásně před záněty a podrážděním.


Jaké existují jiné alternativy místo zubní pasty?

Existuje několik přírodních alternativ ke konvenční zubní pastě, které lze použít na čištění zubů. Mezi tyto alternativy patří:

Zubní oleje - v současné době se zvyšuje popularita zubních olejů. Zubní oleje jsou oleje, které se používají k oplachování ústní dutiny a které mají antibakteriální vlastnosti. Mezi nejpopulárnější oleje patří kokosový olej, olej ze sezamových semen a olej z ořechů pšeničného klíčku. Stačí si dát do úst trochu oleje, pár minut s ním kloktat a následně vyplivnout.

Sóda bikarbona - Sóda bikarbona je alkalický prášek, který se často používá jako přírodní alternativa k zubní pastě. Stačí nasypat malé množství na vlhký zubní kartáček a otřít zuby. Mějte na paměti, že používání sódy bikarbony by mělo být omezeno na jednorázové použití nebo jednou za den, protože by mohlo poškodit sklovinu, pokud by se používalo příliš často.

Hydrogen peroxid - Hydrogen peroxid je další přírodní alternativa k zubní pastě. Smíchejte ho s vodou v poměru 1:1 a poté si s tímto roztokem opláchněte ústa. Hydrogen peroxid má antibakteriální vlastnosti a může pomoci snížit zánět dásní.

Aktivní uhlí - Aktivní uhlí je prášek, který se vyrábí z kokosového ořechu nebo bambusu. Je to velmi absorpční materiál, který může pomoci odstranit skvrny a zubní plak. Stačí nanést trochu na zubní kartáček a otřít zuby.

Mějte na paměti, že při výběru přírodních alternativ k zubní pastě je důležité být opatrný a vyhýbat se použití něčeho, co by mohlo poškodit sklovinu. Pokud si nejste jisti, zda nějaká přírodní alternativa je pro vás vhodná, konzultujte s odborníkem na zdraví zubů.


Závěr

Používání zubních past obsahujících nezdravé složky může mít negativní vliv na lidské zdraví a přispět k vzniku zdravotních problémů. Proto je důležité se zaměřit na produkty, které obsahují přírodní ingredience a vyhnout se těm, které obsahují umělá sladidla, chemická barviva, triclosan a mikroplasty. Při výběru zubní pasty je důležité se zaměřit na složky, jako jsou fluoridy a přírodní extrakty, které jsou známé pro své zdravotní přínosy.

Může se zdát, že výběr zdravé zubní pasty je malý krok v rámci celkového zdraví. Nicméně, je důležité si uvědomit, že každý krok, jaký učiníme ve prospěch našeho zdraví, může mít velký vliv na naše celkové pohodlí a pohodu. Malé změny, jako je výběr zdravé zubní pasty, mohou být klíčem k prevenci mnoha zdravotních problémů.

Měli bychom si také pamatovat, že správná ústní hygiena je důležitá pro celkové zdraví. Kromě používání zdravé zubní pasty je důležité pravidelně čistit zuby a dásně, používat zubní nit a splachovat ústa antibakteriálním ústním roztokem. Tímto způsobem můžeme zajistit, že naše ústa jsou zdravá a chráněna před zdravotními problémy.

Závěrem lze říci, že výběr zdravé zubní pasty je důležitý krok pro udržení celkového zdraví. Používání zubní pasty obsahující přírodní ingredience a důležité složky, jako jsou fluoridy, může pomoci chránit naše zuby a dásně před zdravotními problémy a přispět k našemu celkovému zdraví.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist