Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
  • ZAPPER CENTRUM

    ZAPPER CENTRUM

    Produkty a služby alternativní medicíny

    Měření a diagnostika

    Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

    Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

    Odborné poradenství a individuální přístup

     

     

    Přečtěte si více
  • Alternativní medicína CZ

    Alternativní medicína CZ

    AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

    Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

     

     

    Přečtěte si více
  • Revoluce v léčení všech nemocí

    Revoluce v léčení všech nemocí

    "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

    Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

    Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • Produkty pro zdraví a pohodu

    Produkty pro zdraví a pohodu

    V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

    Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Výchozí
  • Název
  • Datum
  • Náhodně

Alternativní a celostní medicína

Alergie - alternativní medicína

Alergie? Jiný pohled

17.05.2012
Celostní medicína vidí lidský život a všechny nemoci jako harmonický, zákonitě provázaný komplex psychiky a jednotlivých tkání na pozadí vrozených (karmických) sklonů. Také moderní klasická medicína již několik desetiletí uznává propojenost psychiky a tělesných chorob – tzv. psychosomatická onemocnění. Existuje i zkratka PNEI, což značí psycho-neuro-endokrino-imunitní osu.

Každá myšlenka či emoce vytváří v mozku specifické řetězce aminokyselin (tzv. neuropeptidy), jež můžeme považovat za jakousi buněčnou řeč. Každé hnutí mysli se tedy okamžitě zhmotní do této formy a krví doputuje k buňkám, které jsou na ně citlivé a dokážou je „číst“ nebo jim „naslouchat“. Funguje to jako klíč a zámek. Například buňky ledvin více slyší na strach, partnerský nesoulad, jaterní zase na agresivní podněty, vztek apod. Když psychické podněty trvají delší dobu, mohou v příslušné tkáni vyvolat onemocnění.

Celostní medicína

Proč tak obšírný úvod? Protože i alergické reakce mají zdroj v tomto celostním systému. Jsou doklady o tom, že člověk v hlubokém bezvědomí nereaguje alergicky při kontaktu s látkou, na kterou je jinak alergický. To jasně dokládá, že původ alergie je v psychice. O tom píše řada autorů zabývajících se psychoanalýzou, např. Rüdiger Dahlke ve známých dílech Nemoc jako řeč duše, Nemoc jako symbol aj.

Alergie je jednou z poruch imunity a ta je, jak jsme si řekli, úzce propojena s psychickými vlivy. Já pro názornější představu používám poněkud zjednodušenou klasifikaci imunitních poruch. Rozlišuji imunitu slabou (časté infekty či chronické infekční nemoci), kdy je imunitní systém nevýkonný, imunitu zmatenou (tzv. autoimunitní choroby), kdy imunita napadá vlastní tkáně, a imunitu hysterickou, což je právě alergický způsob reakce na běžný neškodný podnět, jako je pyl, chlupy, roztoči či různé potraviny.

Jakýkoliv příznak nemoci, tedy i alergie, má zákonité opodstatnění, jímž k nám hovoří naše podvědomí. Malý příklad: Alergická reakce na pyly, vejce či srst koček a psů má společný jmenovatel – sex. U pylů jde o rozmnožování rostlin, u vajec o nový život opeřence a kočky a psi reprezentují šelmy, tedy pudovost. Majitel(ka) tohoto velmi běžného typu alergie má tedy hluboký psychický blok v oblasti sexu. Nedokáže se zpravidla přirozeně uvolnit, v této otázce je nepřirozený(á) a hraje roli… Je zajímavé, že těmito alergiemi trpí lidé na Západě. Lidé necivilizovaní či primitivní takové projevy nemají.

Snad proto je tak obtížné alergie léčit. Chemické léky typu antihistaminik, bronchodilatancií či hormonů pouze tlumí alergické projevy. Podstaty se ani zdaleka nedotknou. Homeopatické symptomatické léky (Poumon histamine, Pollens, Nux Vomica, Sabadilla, Allium cepa, apod.) obdobně působí jen na projevy, nikoli podstatu, alespoň však s tím rozdílem, že nepoškozují organismus. Léčit alergie je možno psychoterapií, prací s podvědomím, konstituční homeopatií či autopatií. Rozhodně je nutné si uvědomit (týká se to i některých lékařů), že příčina alergických potíží není v okolním světě, tedy v tzv. alergenech, nýbrž v nás samotných…

17.05.2012

autor: MUDr. Tomáš Lebenhart

Zdroj: www.celostnimedicina.cz


Můžete vyzkoušet:

  • čaj rooiboos
  • jíst zdravě
  • vyhýbat se alergenům
  • konzultace s lékařem
  • jíst vitamin C - zvířata, které ho mají vysoký přísun, alergiemi prakticky netrpí, denně sníst talíř sezónní zeleniny
  • dobré je hledat i psychické příčiny, ne každá alerdie lze vysvětlit jen fyzickou slabostí
  • přírodní enzymy obsažené v syrové zelenině zlepšují vstřebávání bílkovin a střevní flóru a přispívají k odvádění jedovatých zplodin i k optimálnímu stavu imunity, proto bychom denně měli jíst talíř syrové zeleniny, jako salát - celer, mrkev, pórek, ředkvičky, květák, chřest, čekanka, rajčata, papriky, kukuřice, tykve
  • kopřiva - jednu lžíci přelít vroucí vodou, pít po doušcích 3 šálky denně

    alergie na kovy:
  • vše co přijde do kontaktu s kůží, přelakovat lakem na nehty (náušnice, knoflik atd)

    alergie na mléko:
  • nejprve změnit druh mléka, potom zvolit jiný druh mléčného výrobku, jako např. jogurt nebo zakysaný mléčný nápoj, pakliže alergické projevy trvají, lze v podstatě pokládat alergii na kravské mléko za potvrzenou, kravské mléko a mléčné výrobky vynechat a nahradit je kozím nebo sójovým mlékem

    alergie na ořechy:
  • dát ořechy (mandle, kešu, vlašské ořechy aj.) nejdřív na chvíli do horké trouby

    alergie na slunce:
  • odvar z dubové kůry vychladit a používat na obklady (zklidní vyrážku), obklad z odvaru čaje rooibos nebo olše, obklad z 250 ml vody a 5 kapek levandulového oleje nebo 1 až 2 kapkami nezředěného čajovníkového oleje potírejte postižená místa

 

Zdroj: www.cestyksobe.cz

Alergie - klasická medicína

Antihistaminika

Jedněmi z prvních léků používaných v léčbě alergií byly blokátory H1 receptorů pro histamin, tzv antihistaminika. Po jejich podání se sice histamin z žírné buňky vyplaví, ale jeho receptor na ostatních tkáních je zablokován lékem a histamin tak na tkáně nemůže působit. 

Antihistaminika jsou v podobě tablet a roztoků pro podání ústy, dále v injekční podobě a v podobě kapek a sprejů do očí a nosu. Dělíme je na první generaci, kam patří starší antihistaminika, která mají více nežádoucích vedlejších účinků, jako je ospalost, sucho v ústech, zácpa a obtížné močení, u dětí noční můry a dráždivost. Procházejí totiž z krevního oběhu až do mozkomíšního moku a tam ovlivňují nervové buňky. Druhá generace antihistaminik již má tyto nežádoucí vedlejší účinky zcela minimální, přičemž jejich léčebný účinek je stejný, nebo dokonce lepší.

Uvolnění histaminu z žírné buňky ven zabraňují tzv stabilizátory membrány žírných buněk – léky zvané kromony. Při jejich podávání se histamin nedostane z žírné buňky ven, a tak ani nemůže působit na své receptory na okolních tkáních. Tyto léky jsou podávány v podobě kapslí při potravinových alergiích, v podobě prášku k inhalaci u astmatu a jako kapky do očí a nosní sprej při alergické rýmě a zánětu spojivek.

Dekongestiva

K lékům, které pouze zmírňují příznaky alergie, ale netlumí alergický zánět, patří nosní kapky, které působí stažení cév, a tím oplasknutí oteklé nosní sliznice. Měly by se používat maximálně jeden týden. Při delším používání mohou mít účinek zcela opačný, dojde k otoku nosní sliznice a pocitu trvale ucpaného nosu.

Bronchodilatancia

Dále sem patří léky roztahující průdušky – bronchodilatancia. Ta jsou používána k léčbě akutních záchvatů astmatu. Nejčastěji používanými jsou tzv. beta-2 mimetika. Dělíme je na několik typů – s rychlým nástupem účinku, ale krátkodobě působící, s rychlým nástupem účinku a dlouhodobě působící, s pomalým nástupem účinku a dlouhodobě působící. Dlouhodobě působící bronchodilatancia jsou přidávána i k léčbě kortikoidy, protože umožňují snížit jejich dávkování. Anticholinergika jsou další léky roztahující průdušky. Podávají se v inhalační podobě u astmatu. Theofylin a léky od něj odvozené roztahují průdušky, ale mají i mírný protizánětlivý účinek. Podává se ve formě tablet nebo injekčně. Nevýhodou je poměrně vysoké riziko předávkování, které může vyvolat i křeče, bolesti hlavy, bolesti břicha a bušení srdce. Je proto nutné kontrolovat hladiny léků v krvi.

Antileukotrieny

Tvorbu a působení leukotrienů blokují léky nazývané antileukotrieny. Podávají se ve formě tablet k léčbě lehčích forem astmatu a alergické rýmy kombinované s astmatem.

Protilátky proti lidským alergickým protilátkám IgE

K nejnovějším lékům na alergické astma patří uměle vyrobené protilátky proti lidským alergickým protilátkám IgE. Blokují jejich funkci, a tlumí tak alergický zánět. Zatím je tato léčba povolena pro středně těžké nebo těžké alergické astma, které není uspokojivě zvládnuto běžnými léky, ani při jejich kombinacích maximálním dávkování, nebo kteří mají výrazné nežádoucí vedlejší účinky při běžné léčbě nebo kteří i při běžné léčbě mají občasné závažné záchvaty, nebo kteří ostatní léky nesnášejí. Podávají se injekčně každé 2 až 4 týdny.

 

Zdroj: www.bez-alergie.cz

Angína - alternativní medicína

Frekvenční metoda

1 hodina sezení na plazmovém generátoru (případně přístroj Zapper) by měla postačovat na odstranění bolesti v krku a o 80% opadnutí zvýšené teploty.
Po absolvování frekvenční metody se doporučují 3 dny rekonvalescence.

Více ZDE

 

Pokud jde o klasickou angínu, tak u té má pro mne Supper Ravo Zapper zatím 100% úspěšnost a to jak u dětí, tak u dospělých.

Doposud jsem neobdržel osobní výpovědi, na které stále ještě čekám, ale uvádím to zde proto, že takovou úspěšnost, jakou má zapper u angíny, jsem u ostatních onemocnění ještě nezažil. To co jsem viděl na vlastní oči mne překvapilo stejně, jako samotné nemocné a jejich okolí.

Uvádím zde jen pár reálných zkušeností z praxe a některé z nich snad již brzy obohatí i výpovědi lidí, kteří mi slibili, že se o to snámi také podělí vlastními slovy.

U všech lidí, kteří měli klasickou angínu, byly použity standardní programy pro angínu (Angína 1 - 6), každý program trvá 10 minut, celkem tedy hodina. U dětí stačily první čtyři programy a navíc pouze cca na 60 až 70% výkonu. Všichni, jak dospělí, tak děti (5 a 7 let), cítili úlevu od nemoci okamžitě po skončení zappingu. Nebylo již zapotřebí dobírat antibiotika, a to i přes to, že původní rozhodnutí některých, včetně maminek bylo, že antibiotika budou dobrána i kdyby použití zapperu zabralo, ale po té změnili názor a zbylá antibiotika dobrána nebyla. U dětí, které použily zapper se pak dostavil dlouhý a nerušený spánek až do rána. Tomu však předcházela téměř okamžitá únava hned po skončení zappingu (cca do 15 min.). Tento jev se dá vysvětlit tak, že pobité potvůrky zatížily krevní oběh a staly se pro organismus toxickou zátěží, která musela být nejprve vyplavena, což může trvat celou noc.

Toto jsou moje vlastní pozorování z praxe.

Václav Vašek

Angína - klasická medicína

Praktický doktor provede výtěr z krku, podívá se na zarudnutí mandlí a okolí a prohmatá mízní uzliny. Častý je také odběr krve, z nějž se dá pomocí sedimentace určit v jakém rozsahu je organismus napadený zánětem.

Při podezření na streptokokovou infekci jsou okamžitě nasazena antibiotika. V případě nejasností se čeká na výsledky výtěru. Ty odhalí přesně, o jakou nákazu se jedná a lékař pak zvolí vhodná farmaka. Nejčastěji bývá u nemocných aplikováno nejstarší antibiotikum, penicilin, který má velmi rychlý účinek, a současně s ním se podávají léky proti horečce (antipyretika) a proti bolesti (analgetika). Rychlá úleva a odeznění příznaků ale mnohdy vede řadu lidí s užíváním antibiotik skončit. Důležité je však dodržet přesnou dobu dávkování a neukončovat léčbu dříve než za sedm dní. Pobyt v posteli s dostatkem tekutin a kašovitou stravou je nutností!

Účinná v boji s bolestí jsou také různá kloktadla a Priessnitzův obklad, který se skládá ze studeného mokrého obkladu překrytého igelitem a suchým ručníkem. Ten si omotáte kolem krku a necháte působit asi 30 minut.

Na konci léčby si Vás pozve lékař na kontrolu a vyšetří krevní obraz. Pokud není zvýšená sedimentace ani počet bílých krvinek, měla by být nemoc zdárně vyléčena.

Po dobrání antibiotik je vhodné přejít na přípravky, které obnovují střevní mikroflóru. Antibiotika ji totiž většinou výrazně poškodí, a tak je nutné nastolit znovu symbiózu mezi bakteriemi a vnitřním prostředím. Doporučuje se jíst jogurty, užívat Acidophilus a požívat zdravou výživu bez rafinovaného cukru.

Rekonvalescenti by se měli vyhnout aktivnímu i pasivnímu kouření, které dráždí krční sliznici, a po nějakou dobu omezit sport a namáhavé činnosti.

V případě, že se jedná o chronickou angínu, která se několikrát ročně opakuje, řeší se většinou chirurgicky. Jedná se o odstranění krčních mandlí (tonzilektomii), které by Vás mělo zbavit obtíží většinou již trvale. Při trhání mandlí se přistupuje k celkové anestezii, která nese stejná rizika jako všechny malé operační výkony. Nejčastějšími pooperačními následky bývají bolesti, dlouhé hojení, zvracení a problémy s polykáním.


Vedlejší účinky klasické léčby:

Zaplísnění střev, snížení imunity.

Podkategorie

Nové a aktualizované články

  • 1
TOPlist