Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
  • ZAPPER CENTRUM

    ZAPPER CENTRUM

    Produkty a služby alternativní medicíny

    Měření a diagnostika

    Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

    Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

    Odborné poradenství a individuální přístup

     

     

    Přečtěte si více
  • Alternativní medicína CZ

    Alternativní medicína CZ

    AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

    Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

     

     

    Přečtěte si více
  • Revoluce v léčení všech nemocí

    Revoluce v léčení všech nemocí

    "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

    Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

    Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • Produkty pro zdraví a pohodu

    Produkty pro zdraví a pohodu

    V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

    Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Výchozí
  • Název
  • Datum
  • Náhodně

Alternativní a celostní medicína

Akné

 

Popis akné

Akné zná snad každý adolescent. Uvádí se, že se vyskytuje až u 85% mladých lidí do 25 let.

Nevzhledné pupínky, zarudlá a mnohdy bolestivá místa, po kterých často zůstanou jizvy. Hnisavé a zánětlivé uhry nebo jen rozšířené a zanesené póry. Akné je zánětlivý proces probíhající v ucpaném vývodu mazové žlázky.

Vývody mazových žlázek na obličeji, ale mnohdy i na zádech nebo na jiných částech těla se začnou ucpávat působením hormonů androgenů. Androgeny se tvoří v nadledvinkách a v mužských pohlavních žlázách, proto se akné sice objevuje u obou pohlaví, ale u mužů je častější těžší průběh. Vlivem těchto hormonů začne mazová žlázka nadměrně produkovat maz, odkud se také více mastí pleť.

Dále se začnou nepřiměřeně množit buňky vývodného kanálku mazové žlázky. Mazový kanálek se odumřelými zrohovatělými buňkami postupně ucpe a vytvoří perfektní prostředí pro množení bakterií.

Nejznámější bakterií způsobující akné je bakterie rodu Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizích mikroorganismů reaguje imunitní systém prudkou ochrannou, zánětlivou reakcí. Takto se v ucpaném póru utvoří zánět, který je už známým bolavým nebo hnisavým uhříkem.

Akné není infekční, proto nelze přenést na jinou osobu. Škrábáním nebo neodborným ošetřováním se ale může roznést například na jiná místa na obličeji, protože rozneseme bakterie i do jiných, zatím nenakažených mazových kanálků.

Rizikové faktory akné

Hlavní důvody pro tvorbu akné jsou hormonální nestabilita, špatná výživa a nedostatečná nebo nesprávná péče o pleť.

Z prvního z uvedených vyplývá, že akné ohrožuje dospívající a to jak muže, tak ženy, protože hormony androgeny jsou přítomné jak v mužském, tak v ženském těle. Změny mazových kanálků postihují všechny dospívající, někteří však mohou mít genetické predispozice k těžšímu průběhu akné.

Z důvodu hormonální nestability trpí akné také ženy v průběhu menstruačního cyklu, a to nejčastěji několik dní před menstruačním krvácením.

Kožní změny mohou pozorovat také těhotné ženy, individuálně k lepšímu nebo k horšímu.

Nesprávná péče o pleť jako příčina vzniku akné často uzavírá bludný kruh, kdy akné vzniká znovu a znovu kvůli neodborné manipulaci s již vzniklými uhry.

Prevence akné

Prevence akné souvisí s předchozími příčinami vzniku. Pleť by měla být dostatečně čištěna, aby se póry nezanášely nečistotami zvenčí, jako jsou různé prachové částice a současně aby se nezvyšovalo riziko infekce různými bakteriemi, které se tvoří na povrchu pleti.

Čistit pleť je doporučováno dvakrát denně, ráno a večer.

Ze stravy působí příznivě vyvážená strava s dostatkem minerálů a vitamínů, dostatek ovoce a zeleniny, luštěniny a ryby. Z minerálů stojí za to zmínit zinek, který je celkově pro pleť jedním z nejdůležitějších.

Pro tvorbu akné naopak mluví požívání alkoholu, kouření cigaret nebo konzumace příliš kořeněných a mastných jídel. Negativně může působit i přemíra cukrů i umělých sladidel.

Stejně jako u dalších kožních onemocnění může za akné částečně vnitřní pohoda organismu. Pokud bude tělo vystavováno neustálým stresům, je nasnadě, že se to projeví i na stavu zdraví pokožky.

Příznaky a projevy akné

Postupný vývoj hnisavého uhříku probíhá takto: první známka zánětu, ovšem ne ještě viditelná okem se nazývá mikrokomedo. Mazový kanálek je zde zúžen a ucpán odumřelými kožními buňkami.

Hromadícím se mazem a dalšími zrohovatělými buňkami se z mikrokomeda stává postupně tzv. uzavřené komedo. Uzavřená komeda nejsou na pleti při běžném pozorování viditelná, pouze při bližším pohledu na napnutou pleť.

Z uzavřeného komeda se může stát tzv. otevřené komedo, které je viditelné na povrchu kůže jako všeobecně známá černá tečka. Černé tečky se nejčastěji objevují v tzv. T-zóně, tj. na bradě, na nose a na čele.

Pokud toto otevřené komedo praskne, vylije se jeho obsah do podkoží, kde způsobí zánětlivou reakci. Zánětlivá ložiska se projevují jako známé pupínky s hnisavým nebo vodnatým obsahem.

Léčba akné

Léčba akné se dělí na lokální léčbu přímo na poškozené pokožce a celkovou léčbu, kdy se léčí celý organismus pomocí komplexních tablet.

Lokální léčba spočívá v péči o komedony, kdy se snažíme zbavit jejich nahromaděného obsahu ale i zabránit jejich další tvorbě. Zde mluvíme o lokálních retinolech.

Dále lokální léčiva zahrnují antibakteriální látky, které zbavují povrch pleti škodlivých mikroorganismů. Jsou to buď desinfekční prostředky, nebo lokální antibiotika. U antibiotik je třeba dodržet dobu a frekvenci aplikace, při špatném užívání hrozí, že antibiotika přestanou na bakterie způsobující akné účinkovat.

Lokální doplňky k léčbě jsou volně dostupné a vyrábí je mnoho firem. Většinou jsou na bázi kyseliny salicylové, která pomáhá čistit pleť a odstraňovat odumřelé zrohovatělé buňky z povrchu pokožky. Dále často obsahují zinek, který napomáhá hojení pleti a obnově poškozených tkání.

K celkové perorální léčbě se přistupuje v případech akné s těžším průběhem. Jednak se, u žen, zakládá na hormonální bázi, kdy některé hormonální antikoncepce zlepšují průběh akné (Jeanine, Diane 35 a další). Ženské hormony obsažené v hormonální antikoncepci vedou ke snížení tvorby kožního mazu a často i k postupnému ústupu akné.

kombinaci s hormony je ale většinou nutné věnovat akné i lokální péči. Na léčbu akné se krátkodobě nasazují také celková antibiotika, opět v kombinaci s lokální péčí.

Posledním typem celkové léčby akné jsou celkové retinoidy. Působí nejúčinněji, jejich léčbu však provází některé vedlejší účinky. Jelikož tato léčba je dostupná pouze na lékařský předpis, lékař by měl pacienta vždy upozornit na všechna rizika užívání jako je poškození nenarozeného plodu nebo suchost kůže a sliznic či bolesti svalů a kloubů.

Jak si mohu pomoci sám

Pleti prospěje, bude-li dvakrát denně umyta speciálním prostředkem. Častější úzkostlivé mytí může být na škodu. Stejně tak mytí příliš alkalickými prostředky jako je mýdlo.

Zdánlivě nutné vymačkávání komedonů může často způsobit rozsev do dalších míst na pokožce, a proto je nutné šetrnou expresi zánětlivých uhříků provádět na čisté pleti a výhradně čistýma rukama.

Tzv. peeling pomáhá k vhodnému čištění pleti, ne však u hnisavých komedonů, kdy naopak lépe roznáší infekci po pleti.

Existuje nesčetně pouček a rad jak zacházet s akné. Doporučuje se například přejíždění po obličeji citronem pro rozjasnění pleti, požívání kvasnic pro zlepšení stavu pleti.

Pokud nemáme problémy s citlivou kůží, můžeme na aknózní pleť použít alkoholové čisticí prostředky, které jsou běžně dostupné v lékárnách i drogeriích. Neměli bychom opomínat hydrataci pleti krémy, zde je třeba upřednostnit řídké krémy nebo pleťová mléka, která nebudou póry zbytečně ucpávat.

Pokud se potýkáme s těžkým průběhem akné, odborný kožní lékař nám může nejen předepsat rychlejší léčbu, ale předejít například nevzhledným jizvám.

Komplikace akné 

S návštěvou lékaře by se nemělo otálet, pokud je akné natolik těžké, že hrozí zanechání jizev. V těchto případech často léčebná kosmetika nestačí a lépe pomůže odborná ruka.

Případné vzniklé jizvy mohou na pleti zůstávat ještě dlouho po prodělání puberty, i tady je však možná pomoc. Jizvy po akné se nejčastěji odstraňují pomocí laseru, kdy se paprskem porušená pleť donutí k nové regeneraci. Tento zákrok však může být při zásahu na větších plochách dost nákladnou záležitostí.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Afty

 

S afty se někdy za život setkala až čtvrtina naší populace. Afta vypadá jako menší bolestivý vřídek uvnitř dutiny ústní, na rozdíl od oparu, který se tvoří na rtech.

Afty se vyskytují hlavně u mladších lidí, častěji postihují ženy než muže. Uvádí se, že v populaci lidí do třiceti let se vyskytují až u pětiny jedinců. Po třicítce se afty objevují méně často.

Přesná příčina aft zatím není známá, nejčastěji se hovoří o důsledku porušené imunity a tudíž i ústní mikroflóry. Afty sice nepatří mezi závažná onemocnění, zato ale mohou způsobit nepříjemné bolesti a dokonce znemožnit pití, příjem potravy nebo mluvení.

O nakažlivosti aft se názory dost různí. Jejich nakažlivost je další zásadní rozdíl od oparů, kde je virový přenos bez diskuzí. Některé prameny uvádí, že afty se lze nakazit, ovšem s jistotou to netvrdí nikdo.

Polemizuje se také o genetických predispozicích k tomuto onemocnění. Pokud se o nich dá vůbec mluvit tak s opravdu velkým vlivem vnějšího prostředí

Rizikové faktory aft

Afty jsou tedy nejčastěji postiženy ženy a celkově mladí lidé do třiceti let.

Protože je výsev aft podmíněn i hormonálními změnami, mohou se častěji objevit u žen před menstruací.

Dále se uvádí, že riziko aft přibývá se stresovou zátěží, což stejně jako již zmíněné hormonální změny souvisí s rovnováhou imunitního systému. Pokud je ochranný systém organismu oslabený, opět se zvyšuje riziko poškození ústní sliznice.

Dále se afty objevují častěji u jedinců se zubními protézami nebo rovnátky, v těchto případech se totiž zvyšuje plocha pro usazování škodlivých bakterií v ústech.

Negativně, co se týče aft, také působí zlozvyky v podobě okusování nebo žvýkání tváří, rtů nebo jazyka. Drážděná sliznice je opět náchylnější k zánětu.

Stejně tak může být důvodem pro aftu ostrý konec zubu nebo zubní výplně nebo nesprávně pasující zubní náhrada.

Další rizikovou skupinou jsou kuřáci nebo lidé pravidelně žvýkající tabák. Tady je sliznice narušena opakovaným stykem s cizorodými látkami, a proto je náchylnější k různým infekcím nebo lézím.

Dalším důvodem může být nedostatek vitamínů, a to hlavně vitamínů z řady B, které nalezneme například v droždí.

Mluví se také o individuální citlivosti na složky některých zubních past nebo potravin, na kterou těla některých jedinců reagují právě výsevem aft.

Prevence aft

Jelikož afty velmi závisí na stavu imunitního systému, je jeho podpora jedním ze způsobů prevence těchto obtíží. Ochrana imunitního systému spočívá ve správné životosprávě, dostatku spánku a vyhýbání se dlouhodobým stresům.

Další předcházení tkví ve správné péči o dutinu ústní, tak aby se v ní nemnožily cizorodé mikroorganismy, které by mohly sliznici poškozovat.

Samozřejmě je potřeba se při riziku aft vyhýbat výše uvedeným faktorům, jako je kouření, poškozování ústní sliznice kousáním nebo případným dráždivým hygienickým prostředkům a potravinám. Pokud jste k aftám náchylní, nepoužívejte zubní kartáček s ostrými a tvrdými štětinami.

Kromě klasických vitamínů podporující imunitu (vit. C) je velmi doporučeno přibrat ještě vitamíny skupiny B, kam patří např. kyselina listová (běžně se prodávají v tzv. B- komplexu), protože drobné vřídky na ústní sliznici jsou jedním z prvních příznaků jejich nedostatku.

Příznaky a projevy aft

Afta je malý, bělavý nebo žlutavý vřídek na sliznici dutiny ústní, většinou olemovaný červeně. Jejich velikost se může pohybovat od rozměru špendlíkové hlavičky do 0,5 cm čtverečních.

Mohou se objevit kdekoli v ústní dutině, nejčastěji na vnitřní straně tváře, dále pak na patře nebo jazyku.

Rozlišujeme malé a velké afty. Malá afta nepřesahuje běžný půlcentimetr a vymizí samovolně do deseti dnů, bez toho aby zanechala jizvu. Naproti tomu tzv. velké afty se mohou hojit pomaleji, někdy i několik týdnů, a zanechat jizvy. Velké afty jsou často příčinou řezavých bolestí, které znepříjemňují jinak tak běžné činnosti, jako je jídlo nebo pití. Nepříjemná bolest se obvykle objeví už den v předstihu před objevením aft.

Bolestivá místa na ústní sliznici jsou patrná již den před objevení prvních vřídků, ty pak mají typický bělavý povrch se zarudlými okraji. Najednou se jich může objevit v ústech i několik.

Větší afty mohou způsobovat velké řezavé bolesti. Je důležité pozorovat průběh onemocnění hlavně u dětí, které z důvodu bolestivých aft v ústech mohou odmítat přijímat tekutiny a snadno se pak stanou nebezpečně dehydratovanými. Jedinci náchylní k aftám je mohou pozorovat i vícekrát do roka.

Léčba aft

Za normálních okolností afty po několika dnech samy odezní, popřípadě pomůže léčba vitamíny nebo vynechání dráždivých jídel z jídelníčku.

Pokud jsou však afty natolik bolestivé, že by nám zabraňovaly dostatečné pít, je jich v ústech najednou více než 4 nebo pokud bolí natolik, že způsobují horečku, nemělo by se otálet s návštěvou lékaře. To také v případě, že se afty opakovaně vrací více než třikrát ha rok nebo jejich léčba trvá déle než dva týdny. S afty nejlépe poradí stomatolog.

V současné době existuje mnoho přípravků zmírňující nepříjemné příznaky aftózní stomatitidy. Jsou to lokální anestetika, která po potření znecitlivují danou oblast.

Dále se můžete setkat s desinfekčními prostředky ústní dutiny, kdy sliznici úst zbavíte nadbytečného množství patogenních bakterií, které mohou záněty podporovat.

Léčba aft je obtížnější než u oparů pro to, že není jasná příčina jako u oparů a také že aplikované masti a gely se snadno smyjí vlhkým prostředím ústní dutiny. Některé gely se ovšem vyznačují vysokou přilnavostí, postižené místo dočasně zakryjí a proto umožňují například jíst nebo pít. Mnohdy ale za cenu dočasné ztráty chuti.

Jak si mohu pomoci sám

Na momentální bolest pomáhá cucat kostku ledu, která ústní celkově znecitliví.

Zklidňující účinek také mohou mít výplachy heřmánkem, můžete se setkat i se speciálními bylinnými ústními vodami, které by taktéž měly ústní dutinu zklidnit a desinfikovat.

Po dobu léčby aft se vyvarujte kořeněných jídel a kávy, dále jinak dráždivých a kyselých jídel jako jsou citrusy nebo rajčata a papriky. Kouření a žvýkání tabáku, ale i žvýkaček může ústní sliznici dráždit a proto znesnadňovat léčbu aft.

Komplikace aft

Již zmíněná dehydratace malých dětí není ani tak komplikací, jako spíš extrémním vedlejším účinkem aft. Pokud u dospělého afty ohrožují pitný režim, u malých dětí je na něj třeba dohlížet dvojnásob.

Jedná se také o imunitní problém, proto bychom si na afty měli dávat větší pozor v době nemoci nebo jiného imunitního oslabení.

Ve výjimečných případech může proti opakovaným navracením aft pomoci až laserová minioperace, kdy se poškozená tkáň odstraní invazivním laserovým paprskem.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Glioblastom - vlastní zkušenost s onemocněním

Toto píši s časovým odstupem přibližně patnácti měsíců, kdy už jsem si mnohé věci ujasnil a nejsem tedy v časovém a psychickém stresu jako na počátku. Také alternativní léčba, kterou jsem si naordinoval, zabrala, o čemž svědčí výsledky z MR absolvované s tříměsíčními odstupy, pokaždé bez pozitivního nálezu. Může to vypadat, že jsem bral hodně věcí najednou a chaoticky, ale nemohl jsem tušit, zda z toho něco zabere a žádné informace k léčbě glioblastomu, kromě negativních zkušeností pacientů, nebyly a nejsou k dispozici.
 
Začalo to tím, že jsem začal zakopávat na schodech a ztrácet rovnováhu, to vše bylo doprovázeno brněním v končetinách. Ve FN v Ostravě měli nejdříve podezření na mozkovou příhodu, což CT a následná MR vyvrátila a diagnóza zněla: mozkový nádor s doporučením na okamžitou operaci. Naštěstí se nádor nalézal v místě, které se operovat dalo.
 
První operace proběhla v červenci 2015. V nemocnici jsem měl dost času ke šmejdění na internetu. Mimo jiné jsem narazil na přenášku doktora Andrease Kalckera a jeho zkušenosti s použitím MMS a CDS. O MMS jsem už věděl dříve, dokonce i zkoušel.  Ale měl jsem problémy s jeho pravidelným užíváním per oral. Taky jsem objevil kyblíkovou metodu výroby CDS2 Oty Nepilého. Jelikož jsem po operaci měl úporné bolesti hlavy, na které nezabíraly žádné léky, moje první akce po návratu ze špitálu bylo objednání chemikálií od Fichemy a výroba CDS2. Ve Fichemě jsem přibral i DMSO, jelikož jsem se dočetl o lepším vstřebávání ClO2 přes pokožku.
 
Světe div se, hned po prvním použití CDS2 v koncentraci přibližně 2000ppm v kombinaci s DMSO postřikem na hlavu a končetiny bolest ustala a já se po více než 10-ti dnech normálně vyspal a používal tuto metodu jednou až dvakrát denně a veškeré utišující prostředky a kortikoidy jsem zlikvidoval. Nález z histologie už tak optimistický nebyl. Glioblastom grade IV s problémem necitlivosti na chemoterapii. Takže jsem začal pátrat po internetu o možných příčinách vzniků rakovin a začal dělat opatření. Odkyselení organizmu, odstranění cukru a výrobků s cukrem, změna jídelníčku na syrovou zeleninovou stravu, šťávy, dieta podle Dr. Budwigové atd. Zároveň jsem si nechal udělat diagnostiku na přístroji Oberon a začal docházet na frekvenční terapii Zapper kvůli cizopasníkům (nikdo neví, co je vlastně příčinou vzniku Glioblastomu).
 
Nechal jsem si udělat i test na homocystein, který byl v normě. Podstoupil jsem na onkologii ve FN v Ostravě ozařování a chemoterapii (doktoři dovedou člověka vystrašit. A co kdyby to náhodou zabralo, jak říkal lékař). Naštěstí jsem bral jenom lehčí formu chemy ve formě tabletek (Temozolomide). O alternativní léčbě samozřejmě nechtěli ani slyšet, natož diskutovat s tím, že jde jenom o vytahování peněz z pacientů bez pozitivních výsledků.
 
Po třech měsících znovu na MR, kde se ukázalo, že z malého zbytkového ložiska, které tam zůstalo znovu začal nádor narůstat zhruba do trojnásobné velikosti. Z toho bylo jasné, že zázrak se nekoná a klasická léčba (ozářky+chema) nezabrala, ale naopak opětovný růst nádoru podpořila. Kromě vypadaných vlasů a popálenin neměla jiný účinek. Byl jsem neurochirurgem postaven před otázku zda podstoupit další operaci k odstranění rozrůstajícího se ložiska a bylo mi doporučeno si dát všechny své věci dopořádku v případě neúspěchu zákroku. Nicméně nebylo nač čekat a rozhodl jsem se riziko podstoupit. Takže začátkem prosince 2015 jsem nastoupil k další operaci(z čehož se vyklubaly nakonec dvě s odstupem dvou dnů. Naštěstí vše dopadlo celkem dobře, jen malé postižení hybnosti levé strany, což jsem celkem rychle rozcvičil, problém s krátkodobou pamětí a prostorovým viděním a mírnou dezorientací (byl jsem schopen zabloudit i ve vlastním bytě, natož někde venku), což bylo vzhledem k neradostným vyhlídkám celkem přijatelné a mělo by se snad časem zlepšovat. Alespoň že jsem na neurochirurgii měl dost času na surfování po internetu, kde jsem narazil na fórum s příspěvky o CDS a na besedu s Vladimírem Kafkou (Duše-K) Všem vřele doporučuji shlédnout.
 
Takže teď něco k alternativním postupům, které jsem čerpal hlavně z fóra na FB o MMS a CDS. Jak jsem se zmínil, používám CDS2 v kombinaci s DMSO jako postřik na hlavu a na končetiny podle momentální situace tak 1-2 krát denně, většinou ráno a večer, dále si dávám vitamín C s rajčaty podle pana Hromady 3krát denně tak asi 0.5-1dcl (návod na výrobu byl rovněž na FB). Zkouším taky Fénixovy slzy (dávkuji tak 10 kapek 3 krát denně), extrakt z lesklokorky lesklé, potravu bez cukru,kávu vůbec ne a snažím se vyhýbat potravinám způsobujícím okyselení organizmu. Kromě toho jsem docházel jednou týdně na frekvenční metaterapii (Oberon) po 90-ti minutách, vitamíny s Ca, Zn, Mg, K, atd. Jednou za měsíc si dávám dávku tvarohu se lněným olejem podle Dr. Budwigové, hodně česneku atp.
 
A teď lahůdka pro ateisty: Narazil jsem na webu na besedy a přednášky s Petrem Chobotem, kde jsou i meditace na celkové zlepšení zdraví a organismu (i jiná témata), které čerpají ze zkušeností indiánských šamanů z Peru (rádio Free-planet.eu), které vysílá denně od 17:30. Takže i ráno asi tak na hodinku pouštím nahrávky a medituju. Můžu konstatovat, že mi to velice pomohlo. Každý den jsem dělal pěšky asi tak 4-5 km ke zlepšení kondice a hybnosti.
 
Po třech měsících jsem byl opět na MR a výsledek je takový, že na mozku není žádný další nález. Dále jsem byl v lázních se zaměřením na kongitivní poruchy (Klimkovice), kde jsem se dal hlavně fyzicky dohromady. Porucha periferního vidění a paměti ustupuje (na můj vkus) ale velice pomalu. Ale vzhledem k tomu, že prognóza na začátku nebyla vůbec optimistická, myslím, že jsem na dobré cestě.
 
Na FB jsem konečně našel i člověka, který úspěšně bojuje s glioblastomem. Zvolil jinou metodu, ne tak chaotickou, jako já a úspěšně se glioblastomu zbavil. Bral Fénixovy slzy (THC) jako kapky do nosu s DMSO. Excelentní! Takže další možná metoda a daleko průkaznější. Ale každý pozitivní výsledek se počítá.  
 
Nejdůležitější je  zachovat si dobrou mysl a nepoddávat se pesimismu, i když čekání na výsledky MR jsou pěkné nervy.
 
Snad tato moje zkušenost někomu bude k prospěchu . 17.12.2016 Vladimír Urbánek  (Trochu jsem doplnil původní verzi)
 
Z příspěvku Vladimíra Urbánka https://www.facebook.com/groups/382886911808866/permalink/1117587621672121/ trochu "učesal" a především opravil mnohé překlepy 21. 12. 2016  
Josef  Čáp - https://www.facebook.com/josef.cap.106

Podkategorie

Nové a aktualizované články

  • 1
TOPlist