Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
  • ZAPPER CENTRUM

    ZAPPER CENTRUM

    Produkty a služby alternativní medicíny

    Měření a diagnostika

    Široká nabídka přístrojů a doplňků stravy

    Frekvenční a plazmové generátory, měřicí a diagnostické přístroje

    Odborné poradenství a individuální přístup

     

     

    Přečtěte si více
  • Alternativní medicína CZ

    Alternativní medicína CZ

    AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

    Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

     

     

    Přečtěte si více
  • Revoluce v léčení všech nemocí

    Revoluce v léčení všech nemocí

    "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

    Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

    Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • Produkty pro zdraví a pohodu

    Produkty pro zdraví a pohodu

    V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

    Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

     

     

     

    Přečtěte si více
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Výchozí
  • Název
  • Datum
  • Náhodně

Alternativní a celostní medicína

Zánět močových cest

Popis zánětu močových cest

Alespoň jednou za život si každá žena projde infekcí močových cest. Je to onemocnění, které je nejčastěji (až z 80%) vyvoláno bakterií Escherichia coli, což je bakterie, která normálně žije v našem zažívacím traktu. Je to pro člověka prospěšná a vlastně i nezbytná bakterie, která se stará o to, aby se nám ve střevech nepřemnožily našemu zdraví nebezpečné bakterie.

Pokud se ale dostane do našeho močového ústrojí, způsobuje problémy. Bakterie se do močového měchýře dostanou proti proudu moči přes močovou trubici. Pokud nepijeme dostatek tekutin a měchýř není dostatečně proplachován, bakterie se zde usadí a množí se. V případě že se tento stav neléčí, může infekce prostoupit až do ledvin a způsobit závažnou infekci ledvin.

Rizikové faktory zánětu močových cest

Nejčastější způsob jakým se bakterie dostane do našeho močového systému je z konečníku přes hráz do močové trubice, a to i když dodržujeme přísně hygienické zásady.

Ženy jsou více náchylnější k onemocnění infekcí močových cest, protože konečník a močová trubice jsou u nich velmi blízko u sebe a bakterie musí překonat jen malou vzdálenost, aby se dostaly do močových cest.

Muži trpí infekcí močových cest méně nejen proto, že mají konečník a močovou trubici dál od sebe než ženy, ale také proto, že mají močovou trubici delší než ženy a bakterie proto většinou nestihnout doputovat močovou trubicí až do močového měchýře, kde by se mohli rozmnožit a způsobit infekci.

Kromě nedostatečné hygieny zánět močových cest způsobuje také například zadržování močení, nedostatečný přísun tekutin, ochablé svalstvo po porodu, při těhotenství nebo menopauze.

Riziko infekce močových cest také stoupá při rizikovém sexuálním chování. Nechráněný pohlavní styk, střídání sexuálních partnerů, nedodržování hygieny při sexu či anální sex mohou vést k zánětu močových cest.

Riziko zánětu močových cest je také vyšší u lidí trpících cukrovkou. Důvod je prostý- jejich moč obsahuje větší množství cukru než u normálních lidí a toto sladké prostředí prospívá bakteriím, kterým dává více šancí na přežití a také se mohou více množit.

Další riziko přestavují vrozené vady močového ústrojí. Lidé, které trpí nemocí, která se projevuje zpětným tokem do močového ústrojí, trpí velmi často zánětem močových cest. Abychom tomuto problému zabránili, je v mnoha případech u nich třeba provést operaci na specializovaném urologickém oddělení.

Zánět močových cest se také častěji vyskytuje u lidí, kterým byla v nemocnici zavedena takzvaná permanentní močová cévka. Pokud byla zavedena alespoň na jeden týden, pacient tím téměř získal infekci močových cest, protože bakterie měly během této doby se dostat přes cévku do močové trubice a začít se tam rozmnožovat.

Prevence zánětu močových cest

Zánětu močových cest můžeme předcházet dostatečnou hygienou. Je důležité se po použití toalety vždy utírat směrem dozadu, ženy by měly při menstruaci často a pravidelně vyměňovat tampony a vložky, pravidelně také měňte ručníky a před a po pohlavním styku si odskočte na malou (moč zdravého člověka je totiž sterilní).

Dále je důležité pít dostatečné množství tekutin a pravidelně močový měchýř vyprazdňovat- nezadržovat v něm moč zbytečně dlouho, abychom nedali zbytečně šanci se bakteriím v měchýři rozmnožovat.

Jako doplňková prevence proti zánětu močových cest působí také látky obsažené v brusinkách, je tedy proto dobré čas od času pít brusinkové džusy, jíst sušené brusinky nebo další potraviny obsahující brusinky.

Dále je velmi důležité dbát na to, abychom neprochladli „zespoda“. Nesedáme si proto na chladnější povrchy a dbáme na to abychom měli tělo v teple. Nebezpečné je chodit s holými zády či břichem. Tím totiž ochabujeme organismus a dáváme tak bakteriím větší šanci, aby se množily.

Příznaky a projevy zánětu močových cest

První příznaky zánětu močových cest je bolest v podbřišku. Také je nutnost častého močení ale s produkcí jen malého množství moči. Dále při močení můžeme cítit nepříjemnou řezavou a pálivou bolest, zejména tedy ke konci močení. Moč může mít mírně načervenalou barvu, což je dáno obsahem krvi v moči, která se tam dostane z důvodu podrážděné sliznice močových cest. Dále se může objevit mírně zvýšená teplota.

Při pokročilejším stádiu infekce močových cest se objevuje vyšší tělesná teplota, třesavka, červeně zbarvená moč s větším podílem krve, výtok z pochvy a dále bolest zad v oblasti beder. To většinou znamená, že infekce se z močového měchýře rozšířila dál a zasáhla pravděpodobně i ledviny. Toto je stav, který vyžaduje okamžitou pomoc lékaře, protože vážně ohrožuje naše ledviny a tím i naše zdraví.

Léčba zánětu močových cest

Pokud cítíte bolest při močeni nebo je Vaše moč dokonce červená, neváhejte ihned navštívit svého lékaře. Po odebrání vzorku moči udělá lékař její rozbor, podle kterého zjistí, jestli jsou v ní bakterie způsobující infekci močových cest, kolik a jaké to jsou a na základě toho Vám předepíše antibiotika.

Budete je užívat zhruba 5 dní podle předpisu. Je velmi důležité dobrat celé balení, aby se Vám infekce znovu nevrátila. Pokud Vás bolí i záda v oblasti bederní páteře, lékař bude muset zhodnotit i funkci ledvin. To je možné na základě odebrání krve a její analýzy a také ultrazvuku ledvin, močové trubice a měchýře. Na ultrazvuku lékař zhodnotí tvar a velikost orgánů močového ústrojí.

Během doby, kdy budete brát antibiotika je důležité být v klidu, vyhnout se fyzické aktivitě a také slunečnímu záření. Je vhodné pít hodně tekutin, zejména čisté neperlivé vody nebo urologické čaje, které je nutné si vždy připravovat čerstvé.

Jako doplněk léčby je dobré užívat brusinkové tabletky, které obsahují velmi koncentrované množství léčivých látek obsažených v brusinkách a jsou k dostání v každé lékárně, a nebo sušené brusinky, o kterých se říká, že mají velmi blahodárný účinek na močové cesty. Je vhodné je jíst také jako prevenci proti opakovanému zánětu močových cest.

Jak si mohu pomoci sám

Při léčení infekce močových cest je důležité dbát na pravidelné užívání antibiotik podle předpisu lékaře. Dále je nutné dodržovat pravidelný pitný režim, který je důležitý zejména v letním období. Také je důležité být v klidu a teple. Měli bychom zejména dát pozor, aby oblast podbřišku a zad v oblasti ledvin byla v teple.

V žádném případě byste si však neměli ordinovat antibiotika sami. To může udělat jen doktor na základě analýzy moči. Důležitý je typ, dávka a délka podávání antibiotika- to laik nemůže sám posoudit. Bez návštěvy lékaře bychom nás zdravotní stav mohli jen zhoršit.

Komplikace zánětu močových cest

Pokud zánět močových ledvin podceníme, nenavštívíme včas lékaře a nebo nedodržujeme řádně léčbu, mohou nastat vážné komplikace. Bez řádného léčení antibiotiky se množení bakterií nezastaví, naopak- množí se další a další- a začnou se šířit z močového měchýře nahoru až do ledvin, kde způsobí zánět ledvinných pánviček.

Zánět ledvin je velmi nebezpečný u dětí, starších lidí a těhotných žen, protože u nich je dost velké riziko selhání funkce ledvin. Zánět močových cest tak u nich může způsobit trvalé ochabení a zhoršenou funkci ledvin.

I lidé trpící cukrovkou představují ohroženou skupinu lidí- jejich ledviny jsou postiženy už samotnou cukrovkou, a pokud onemocní i zánětem močových cest (což je u diabetiků celkem pravděpodobné z důvodu zvýšeného obsahu cukru v moči, který prospívá množení se bakterií v močovém měchýři), jsou jejich ledviny ohrožovány dvěma různými nemoci, což velmi negativně ovlivňuje jejich funkci. Ledviny jsou životně důležitý orgán a pokud nefungují, jak by měly, je náš život vážně v ohrožení. Proto je nezbytné při bolestech v oblasti bederní páteře a při teplotách okamžitě navštívit lékaře.

Další velké riziko spojené se zánětem močových cest hrozí u žen, kterým se záněty často vrací a nevěnují tomuto problému příliš velkou pozornost. Vystavují se tak velkému riziku neplodnosti.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Migréna

 

Popis migrény

Migréna je chronickým onemocněním, charakteristickým bolestí hlavy, obvykle pouze na jedné polovině lebky. Touto civilizační nemocí trpí cca 20% žen a 6% mužů. Tito lidé sice nejsou ohroženi na životě, avšak ataky migrény jsou velmi nepříjemné a omezující.

Migréna patří k chorobám, které mají obrovský negativní dopad na kvalitu života postižených. Většina migreniků má potíže se soustředěním, učením a pracovní výkonností a často i sexuálním životem.

Záchvatovité bolesti trvají 3 – 72 hodin, přičemž rozdělujeme migrénu na 2 druhy. Migréna s aurou (20%) a migréna bez aury (80%). Aura je předzvěst, která předchází migrenózním záchvatům a je charakteristická abnormální funkcí některého smyslového orgánu. Objevují se např. poruchy zorného pole, poruchy zraku (rozmazané vidění, blikající světla, černé skvrny), čichu, sluchu, popř. mravenčení v končetinách a potíže s řečí. Aura vymizí současně s nástupem bolestí hlavy.

První záchvaty se zpravidla objevují již v dětství. Nejvíce postiženi jsou však lidé mezi 25. a 45. rokem věku, přičemž se migrenózní stavy zpravidla prodlužují až do 60. roku, kdy se intenzita i frekvence sníží, popř. úplně vymizí.

Přesná příčina migrény je neznámá. Usuzuje se, že záchvat vyvolá nějaký specifický spouštěcí faktor (únava, stres, změna životního stylu, náhlá změna klimatu, hluk, nedostatek spánku, dietní opatření, alkoholické nápoje, ale i hormonální změny), který způsobí nejdříve regionální pokles mozkového prokrvení.

Pokud je pokles výrazný, vznikne aura, v jiných případech aura nevznikne. Poté dojde k rozšíření mozkových cév (vazodilataci), přičemž se z nervových zakončení začnou uvolňovat látky (vazoaktivní aminy), které způsobují bolest a další rozšíření cév. Tyto látky jsou v krvi běžně přítomné, ale jejich koncentraci může zvýšit například konzumace určitého jídla, stres, snížení hladiny krevního cukru, atd.

Někteří lidé mají nedostatek enzymu odbourávajícího tyramin, což je látka obsažená např. v jogurtech, sýru, čokoládě, mase, červeném vínu a dalších produktech. Pokud dojde k nadměrnému nahromadění tyraminu v krvi, může tato skutečnost spustit řetězec reakcí vedoucí k migréně.

Jedním ze spouštěcích mechanismů může být přítomnost kladně nabitých iontů v ovzduší, které zvyšuje hladinu serotoninu, což opět vyvolá migrénu. Tyto ionty se vyskytují hlavně v prašném ovzduší, zakouřených prostorech a v horku.

Rizikové faktory migrény

Vzhledem k tomu, že příčina nemoci není zcela známa, jsou rizikové zejména spouštěcí faktory, které jsou vysoce specifické u každého migrenika. Spouštěcí faktory jsou dvojího druhu.

Nekontrolovatelné faktory zahrnují například menstruační cyklus, meteorologické změny počasí a další vlivy, které nemůžeme ovlivnit.

Naopak kontrolovatelné spouštěcí faktory jsou například stres, nedostatek spánku, pasivní kouření, některé druhy jídel, silné světlo, hlasité zvuky, výrazné pachy, atd., kterým je možno se vyhnout. Každý migrenik by proto měl odhalit své kontrolovatelné spoušťové faktory a snažit se jich vyvarovat v běžném životě.

Průběh migrény může také zhoršit nadužívání některých léků, zejména barbiturátů a opiátů. Mnohdy stačí k úplnému vymizení migrény pouhé vysazení hormonální antikoncepce.

Prevence migrény

Úspěšná prevence migrény prozatím neexistuje. Vědci se shodli na tom, že migréna, podobně jako mnoho jiných onemocnění, je také dědičným onemocněním. Pokud jí trpí jeden z rodičů, je 50% možnost, že se u potomka bude vyskytovat také. Ale jestliže jí trpí rodiče oba, je tato možnost až 85%.

Ke zlepšení kvality života je nutné vedení migrénového kalendáře. Do něj si migrenici zaznamenávají všechny stresující události po dobu 24 hodin před vznikem migrény a všechny potraviny, které po tu dobu jedli.

Příznaky a projevy migrény

Migréna má jako mnoho jiných onemocnění také několik fází.

1. Prodrom

Tato fáze je velice nenápadným, varovným okamžikem, předcházejícím vlastní nemoci. Obyčejně se manifestuje změnou nálady, neklidem, nervozitou, únavou, depresí, podrážděností, nechutenstvím, atd. Mnohdy jsou však tyto příznaky tak malé, že si jich migrenik ani nepovšimne.

2. Aura

Tato fáze není přítomna vždy. Týká se asi jenom 20% migreniků a trvá obvykle 5 minut až 1 hodinu.

3. Vlastní bolest hlavy

Jedná se o středně až nesnesitelně velké bolesti hlavy, které jsou většinou pulzujícího charakteru, lokalizované jednostranně, většinou v okolí oka.

Záchvat může být doprovázen zvracením a nevolností.

Tato fáze je pro migrenika tou nejobávanější a nejbolestivější. V tuto chvíli většinou vyhledává tichou, tmavou místnost.

Mezi časté příznaky migrény patří abnormální citlivost na zvukové, zrakové, čichové i dotykové podněty. Migrenici také mohou pociťovat vnitřní zmatek, ospalost, podrážděnost, závratě, výpadky zorného pole nebo dvojité vidění. Silnější migrény bývají doprovázeny i zvracením, které je typické tím, že po něm nepřichází úleva.

4. Postdrom

V této poslední fázi probíhá již zotavování a bolesti hlavy postupně odeznívají. Může trvat hodiny až dny a přítomna bývá většinou únava a nechutenství.

Diagnostika migrény

Pro toto onemocnění neexistuje objektivní test, a proto je diagnostika založena především na anamnéze. Využívá se standardizovaných dotazníků, které mají určitá kritéria. Lékař se bude ptát na frekvenci a intenzitu migrény, zda byla přítomna aura, jak dlouho trvala, jaký charakter měly bolesti hlavy, zda byly pulzující, jednostranné a zda byla přítomna nevolnost (nausea) nebo zvracení. Také je důležité doktorovi vyložit okolnosti, za kterých k migrenóznímu záchvatu došlo, a všechny příznaky, které se u Vás objevily.

Léčba migrény

Léčba migrény je dvojího charakteru.

Nemedikamentózní spočívá v odstranění spouštěcích faktorů, úpravě životního stylu, přikládání studených obkladů na čelo a zařazení relaxačních technik.

Medikamentózní léčba je založena na užívání léků několika druhů. Můžeme je rozdělit na farmaka k léčbě akutního migrenózního záchvatu (analgetika, triptany) a léky užívané průběžně, působící proti vzniku migrény (profylaktická léčba).

Migrenici by však měly užívat jen ta léčiva, která jim předepíše doktor. Mnoho lidí léčí migrénu běžnými analgetiky (Ibalgin, Aspirin, Acylpirin, Paralen, atd.), která mají jen přechodný efekt a mohou způsobit návyk, popř. vznik každodenních bolestí hlavy.

Výrazný pokrok v léčbě migrény zaznamenaly právě triptany. Mohou se užívat v podobě tablet, nosních sprejů nebo injekcí.

Pokud se migrenózní stavy vyskytují častěji než 3× za měsíc, je nutné aplikovat i profylaktickou léčbu, která má za úkol snížit počet frekvencí záchvatů. Lékař předepisuje příslušnou léčbu dle deníčku, který si migrenici osobně vedou. Zaznamenávají si do něj přesný čas a délku záchvatů, jeho intenzitu a případný vegetativní doprovod.

Jak si mohu pomoci sám

Snažte se vyhledat všechny momenty, které u Vás vyvolávají migrenózní stavy a poté se jim pokuste vyvarovat. Důležitá je změna životosprávy tzn. vyhnout se jídlům, která by mohla záchvat spustit, ale především dbát na dostatečný spánek a pravidelný denní režim. Migrenici by se také měli vyhnout např. nočním směnám, či hlučným místům.

Komplikace migrény

Jednou z komplikací může být chronická migréna neboli transformovaná migréna. V tomto případě se bolest hlavy vyskytuje po více než 15 dní v měsíci a postupně se zvyšuje frekvence záchvatů a klesá intenzita bolesti. Nevolnost, citlivost na ostré světlo a hlasitý zvuk se může a nemusí objevit.

Další obvyklou komplikací je status migrenosus. O tomto stavu mluvíme v případě, že migrenózní záchvat trvá déle než 3 dny a splňuje všechna kritéria migrény bez aury.

Může se také stát, že příznaky aury přetrvávají déle než jeden týden, anebo dojde až k migrenóznímu infarktu, kdy nastane ischemie v mozku. Je také popisováno, že migréna může spustit i epileptický záchvat. Většinou se jedná o migrénu s aurou a epileptický záchvat se objeví v průběhu migrény nebo těsně po ní.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

  

Migréna a Xenonová terapie

19.6. p. R. T.: 

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s XENON terapií, kterou jsem mohla, díky této skupině, vyzkoušet zdarma u p.Svobody v Horních Počernicích.

Naivně jsem se domnívala, že dostanu 1/2hod xenon a zbavím se migrény. Jak jsem byla p.Svobodou informována, xenon nemusí fungovat, když neodstraním další možné příčiny vzniku migrény.

1. Pročistit ledniny, játra, střeva

2. Zlikvidovat parazity, bakterie, plísně, strongyloidy přístrojem zapper

3. Nahradit amalgám za bílé plomby

4. Nemít v bytě zvířátka, hlavně kočky a nemazlit se s nimi

5. ....a další

Toto všechno je otázka dlouhodobá a každý k tomu může přistoupit dle svého přesvědčení. Já např mám doma 3 kočky a co vím jistě, že pryč z domu je nedám 😊

Přišla jsem na terapii v době, kdy mám "zmrzlé rameno" a od krční páteře migrény již 14 dnů. Dle informací z netu a p.Svobody by minimálně po dvou terapiích mělo dojít ke zlepšení jak migrény, tak ztuhlosti krku a ramene. Dostala jsem xenon 4x v průběhu 14 dnů ( netuším, kolik procent xenonu jsem dostala) k tomu zapper, udělala jaterní kůru a bohužel, k ŽÁDNÉMU, ani minimálnímu, posunu u mě nedošlo.

Jsem moc ráda za tuto zkušenost, šla jsem do toho s tím, že nám všem pomůže. Já zřejmě nejsem "správný" příjemce😉, pokud někdo vyzkoušíte, sama budu ráda za informaci.

19.6. p. P. Č.

 Já jsem terapii Xenonem ze zvědavosti také vyzkoušela, když jsem zde četla dubnovou diskuzi na toto téma a musím říct, že mě se ulevilo. Na přelomu 04/05 jsem byla na 3 terapiích a měla jsem v květnu pouze 2 migrény a několik tenzních bolestí hlavy (místo svých 8-12 migrén/měsíc). Na zač. června jsem byla na 1 terapii a zatím 1 migréna a zlepšila se i četnost tenzních bolestí. Upřímně jsem sama dost překvapená, protože jsem žádný zázrak neočekávala. Po 30ti letech různých alternativních pokusů a spíše vyhozených peněz jsem i ke xenonu přistoupila zpočátku skepticky. I mně p. Svoboda vyprávěl o plombách a všech těch očistných nezbytně nutných technikách a zaprování apod... Já jsem toto vše zkrátka odmítla, protože jednoduše nevěřím, že plomby nebo bakterie jsou příčinou migrény, což jsem mu vysvětlila. Když jsem ve 14ti letech měla svůj první záchvat migrény, tak jsem ještě měla zdravé zuby a zcela jistě i moje střeva a organismus obecně byl, co se týká zamoření bakterií mnohem "čistší" než je tomu teď, nehledě na to, že migrénou trpí i mnohem mladší děti. Je fakt, že můj životní styl se kvůli migréně za poslední roky hodně změnil - pravidelná jóga kvůli krční páteři a správnému držení těla obecně, zdravá životospráva, pravidelný spánek, téměř žádný alkohol apod..., co vám všem migrenikům budu vyprávět 🙂. Četla jsem o xenonu různé články na webu, je to docela zajímavé čtení, existují různé studie na využití xenonu v medicíně, protože se zjistilo, že xenon má údajně neuroprotektivní účinky...Je samozřejmě zvláštní, proč někomu uleví a někomu ne...V každém případě ta samotná terapie je velmi relaxační zážitek (aspoň tedy pro mne 🙂)

Naše odpověd na diskuzi o Xenonu:

Dorbý den

Jsem manžel Zsuzsanny Vaňkové, která spolupracuje s panem Svobodou na Xenonové klinice. Dovolte mi prosím zde reagovat.

Dosavadní neúspěch ve snaze pomoci paní Radce nás velmi mrzí a je samozřejmě zklamáním.

Dle informací z klinik v Rusku by xenonová terapie měla snížit či odstranit migrény zhruba u 80% lidí. Náš názor je takový, že buďto patři paní Radka do oné 20% supiny a nebo jsme možná měli zvolit vyšší koncentrace xenonu v inhalované xenono-kyslíkové směsi.

Nabídli jsme tedy paní Radce ještě další dvě terapie kde zkusíme koncentrace xenonu zvýšit.

Na vysvětlení, první terapie je vždy seznamovací, s koncentrací xenonu okolo 14%. U dalších inhalací se koncentrace postupně zvyšují, vždy po konzultaci s daným člověkem - dotazováním se jak inhalaci prožíval a jak se cítil poté. Nejčastěji se vždy následně přidávají zhruba 2% až 3%.

Při vyšší koncentraci xenonu než na co je člověk v danou chvíli připraven může dojít k bolesti hlavy (nejspíš ale trochu jiného typu než migrény) a případně i zvracení. Stalo se nám to občas na začátku provozu kliniky a proto jsme teď celkově opatrnější. Maximální dávky pro naše klienty limitujeme zhruba na 35%, nicméně ruské weby uvádějí, že používají koncentrace až do 50%. Tam je již ale doporučována přítomnost anesteziologa.

Právě proto že reakce jsou velmi individuální, nemáme jinou možnost než opatrnost a nastavit standardní počáteční dávkování dle těch nejcitlivější.

Já osobně jsem měl poslední/pátou inhalaci zhruba na 28% a přesto že jsem se cítil naprosto úžasně a euforicky, tak jsem cítil že při ještě větším zesílení stavu při inhalaci by mne opravdu mohla začít hlava bolet - prostě takový zvláštní pocit že by se to mohlo stát a že je potřeba být opatrný a pokorný.

Současně jsme rádi za sdílení pozitivní zkušeností paní Čechové, která nás navštívila na přelomu dubna května ale nechtěla dávat falešnou naději ostatním na základě pouze její osobní zkušenosti.

Z našeho pohledu je to tedy zatím 50 na 50 a věříme, že při statisticky významném počtu by výsledek měl být velmi podobný ruským zkušenostem.

Moje žena Zsuzsanna i Marek Svoboda založili kliniku s upřímnou snahou a možná až s neodolatelným nutkáním pomoci ostatním lidem poté, co měli možnost si xenon sami vyzkoušet. Jejich zkušenost s Xenonem, stejně tak jako moje vlastní, byla prostě tak silná, že se rozhodli udělat všechno proto, aby zpřístupnili tuto možnost i ostatním. Dosavadní zkušenosti velké většiny návštěvníků jsou naprosto pozitivní, nicméně náš problém je to jak tyto zkušenosti sdílet dále neboť lidé jsou prostě přirozeně velmi skeptičtí. Podívejte se ale třeba na našich stránkách na Video Výpovědi v sekci Vaše Zkušenosti, kam chceme postupně přidávat i další zkušenosti návštěvníků.

Zsuzsanna sama trpěla migrénami po velkou část svého života. Po dobu našeho společného soužití jsem ji nespočetněkrát vozil na pohotovost v rozličných koutech světa, dle toho kde jsme zrovna bydleli. Proto ona i já dobře víme jaké je to životní utrpení ale i to, kolika lidem by xenon mohl opravdu pomoci.

S pozdravem

Aleš Vaněk

Migréna - alternativní medicína

Můžete vyzkoušet:

  • smíchaná zrnková káva s citronovou šťávou
  • stisknout body ve druhé třetině obočí, jde o místo kam ústí nervy zodpovědné za bolest hlavy
  • po doušcích vypít šálek velmi horkého čaje z řebříčku
  • petrklíč = prvosenka jarní - květ posiluje nervy, zmirňuje migrénu a bolesti hlavy při nervozitě
  • nejčastěji za migrénu mohou změny počasí (tlaku), hodně účinný je čaj z řebříčku, pít velmi horký
  • citronová šťáva
  • alespoň půlhodinový odpočinek v tmavé ne moc vytopené místosti, kam nepronikne žádný hluk
  • sníst 2 gramy mletého zázvoru
  • masírovat si čelo a spánky mátovým olejem
  • silná černá kávu s dvěma lžičkami cukru
  • pít čaj z levandule
  • užívat pravidelně kopretinu řimbabu, je to zároveň silný protizánětlivý prostředek, může přispět i při revmatické artritídě
  • čaj Lapacho - příznivě ovlivňuje migrény a jiné chronické, bolestné stavy
  • violka vonná nebo trojbarevná, meduňka, majoránka, levandule, kozlík - kořen, třezalka, z bylinek udělat čaj a pít v akutních stavech nebo ve stavu předráždění při začínajících obtížích

 

Zdroj: www.cestyksobe.cz

Bronchitida - alternativní medicína

Můžete vyzkoušet:

  • čaj z divizny nebo přidávat do bylinkových směsí (např k lípě, podbělu apod.)
  • bronchitida - bílé krvinky a jiné imunitní látky vyzbrojuje proti bakteriím a virům čerstvé ovoce, ideální jsou citrony, grapefruity, pomaranče, kiwi, jablka, hroznové víno, černý bez, rybíz a angrešt, lepší je jíst dužinu než jen pít vylisovanou šťávu, protože ochranné látky v dužině zesilují léčivý účinek, k ochraně a obnově sliznice jsou dobré karoteny - obsažené např. v mrkvi, rajčatech, špenátu, brokolici, meruňkách, broskví, důležité je také hodně pít, nejlépe ředěné ovocné šťávy

 

Zdroj: www.cestyksobe.cz

Podkategorie

Nové a aktualizované články

  • 1
TOPlist